Bibliotekoje tapėme ant vandens

Šeštadienį, spalio 15 d., Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje šeimos ir senjorai rinkosi į projekto „Susitikime pokyčiams!“ renginį – edukaciją „Ebru menas“, vedamą bibliotekos edukatorės Kristinos Meilutės.

Bibliotekos lankytojai išbandė tūkstančius metų gyvuojančią techniką – tapybą ant vandens. Jie eksperimentavo taškydami teptukais, piešė pagaliukais ir specialiais įrankiais, piešinius nuo vandens perkėlė ant popieriaus. Ornamentuose derino skirtingas ir kontrastingas spalvas.

Ebru menas atkeliavo iš Tolimųjų Rytų ir visai neseniai pasiekė Lietuvą. Naudojant šią techniką sukuriami originalūs, niekada nepasikartojantys, stebinantys raštai. Šio meno kūriniai kiekvienam leidžia pasijusti menininku. Be to, ebru meno metodai itin tinkami įvairioms edukacinėms ir terapinėms veikloms. Tapyba ant vandens ramina protą, išlaisvina vaizduotę, stimuliuoja kūrybiškumą, padeda atsipalaiduoti ir pozityviau mąstyti, įgalina geriau susikaupti, stiprina pasitikėjimą savo jėgomis.

Džiaugiamės sėkminga edukacija ir dalijamės nuotraukomis.