Biblioteka yra skirta visiems

Šeštadienį, spalio 15-ąją, buvo minima Pasaulinė baltosios (neregio) lazdelės diena. Tad penktadienį Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka pakvietė dvi pirmokų klases iš Kauno rajono Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos į edukaciją.

Vaikai pažiūrėjo informatyvų trumpametražį filmą apie tai, kaip naudojama baltoji lazdelė, su kokiomis problemomis susiduria neregiai ir silpnaregiai, integruodamiesi į reginčiųjų pasaulį. Kaip žinome, žmogus geriausiai įsisąmonina informaciją ne teoriniu keliu, o praktiniu, todėl moksleiviams pasiūlėme patiems pasigaminti lazdeles, panašias į neregių, tuomet pasiskirsčius poromis (neregys ir vedlys) pasivaikščioti bibliotekoje. Taip pat pristatėme vaikams dvi bibliotekoje esančias knygas, tinkamas skaityti tiek regintiesiems, tiek ir neregiams. Norėtumėte pavartyti? Laukiame Jūsų bibliotekoje!

Minėdami Pasaulinę baltosios lazdelės dieną akcentavome nuostatą, jog kitoks žmogaus įgalumas negali tapti kliūtimi jam gyventi visavertį, turiningą gyvenimą.

#bibliotekavisiems