Biblioteka kviečia į kerintį literatūros pasaulį

Ką tik praūžė bene didžiausias ir reikšmingiausias knygų mylėtojų renginys „Vilniaus knygų mugė 2023“. Jau 23-iąjį kartą sostinė keturias dienas šurmuliavo knygų, muzikos, filmų, pokalbių ir prasmingų susitikimų ritmu. Bibliotekų erdvėje originalių veiklų asortimentą pristačiusi Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka parsivežė iš sostinės daug nepamirštamų įspūdžių ir pati tokių padovanojo mugės svečiams.

Vilniaus knygų mugėje Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka sukūrė „Magišką Hario Poterio pasaulį“ – literatūrinį nuotykį, įtraukiantį į edukacines ir kūrybines veiklas. Bet kokio amžiaus lankytojai buvo kviečiami užsukti, nes juk tokios yra ir knygos apie Harį Poterį – subalansuotos vaikams, bet įtraukiančios ir suaugusiuosius. Biblioteka siūlė pabūti burtininkais ir varžytis tarpusavyje žaidžiant stalo žaidimus Hario Poterio tema, intrigavo edukacija apie fantastinius gyvūnus su žaismingomis užduotimis planšetėse bei kerėjimo pamoka: burtų lazdelės naudojimo vadovas, burtažodžių spėlionės ir kt. Sėkmingai įveikusiems užduotis biblioteka dalijo saldžius prizus ir Hario Poterio simbolika papuoštus knygų skirtukus. „Magiško Hario Poterio pasaulio“ edukacijas vedė bibliotekos edukatorė Kristina Meilutė, dailininkė Dainora Minkevičiūtė, vyr. bibliotekininkės Vaiva Steponaitienė ir Sandra Žydaitienė.

Bibliotekos instaliacija viliojo lankytojus interaktyvumu – visus objektus, eksponatus, kurie atrodo lyg nužengę iš knygos puslapių, galima liesti, matuotis ir su jais fotografuotis. „Tokia patirtis stiprina kūrybišką skaitytojo santykį su literatūra ir aktyvina sensorinį teksto patyrimą, nes literatūrinis pasaulis tampa apčiuopiamas, – teigia bibliotekos direktorė Irena Viktorija Stančiauskienė. – Juk vienas svarbiausių šiuolaikinės bibliotekos tikslų – skaitymo skatinimas inovatyviais metodais.“

Instaliacijos autorė bibliotekos dailininkė Dainora Minkevičiūtė įsitikinusi: „Užaugusiems su šiomis knygomis ir filmais smagu patiems pabūti literatūrinio pasaulio dalimi: paliesti, apsivilkti kostiumu – toks patyrimas tikrai leidžia įžengti į literatūros kūrinio pasaulį ir skatina skaityti.“ Beje, menininkė sukūrė ir daugiau skaitymą skatinančių interaktyvių instaliacijų: „Stebuklingas miškas“, „Piratai ir paslaptingas jūros pasaulis“, o naujausias jos darbas – Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtiems Aukštaitijos ir Dzūkijos metams paminėti skirta instaliacija „Močiutės seklyčioje“. Visi šie kūriniai pirmiausia eksponuojami Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Garliavoje, o paskui pradeda kelionę po Kauno rajoną – svečiuojasi bibliotekos filialuose, kurių yra net 30.

Mugė jau baigėsi, bet skaitymo džiaugsmas tegul niekada neišsenka. Skaitytojai kviečiami patirti literatūrinių nuotykių apsilankę interaktyviose instaliacijose Kauno rajono bibliotekose.