Aurimo Navio paskaita bibliotekoje – melagienų analizės praktikos

Rugsėjo 27 d. į Kauno rajono savivaldybės viešąją biblioteką atvykęs buvęs specialiųjų operacijų pajėgų karininkas bei psichologas Aurimas Navys prisipažino pirmą sykį besilankąs Garliavoje ir tik įžengęs salėn iškart pareiškė: „Pasiruoškit dirbti.“ Negi ginčysies su karybos ir gynybos ekspertu. Taigi trečiadienio vakaras prašuoliavo pasiraitojus rankoves treniruojant melagienų atpažinimo receptorius ir auginant kritinio mąstymo raumenis.

Teorijos neperkrautoje paskaitoje lektorius koncentravosi į praktines užduotis – pasitelkė ne tik šviežius pavyzdžius iš Ukrainos karo konteksto, bet ir sovietinio laikotarpio reminiscencijas. Dalydamasi prisiminimais iš sovietinės propagandos repertuaro auditorija sutartinai juokėsi, nes jų dezinformacinis šleifas buvo daugiau nei akivaizdus kiekvienam diskusijos dalyviui, tačiau nūdienos aktualijų propagandiniai riešutai pasirodė kiek sunkiau išgliaudomi, tad, Aurimui patarus, teko įjungti racionalųjį mąstymo modusą visu pajėgumu ir šį tą naujo atrasti – tiek apie [dez]informaciją, tiek ir apie savo pačių išankstinėmis nuostatomis paremtus abejotino patikimumo orientyrus miglotame propagandinių lozungų žemėlapyje.

Kadangi yra ne tik karybos bei informacinio saugumo ekspertas, bet dar ir diplomuotas psichologijos mokslo magistras, Aurimas patarė diskusijos dalyviams pirmiausia rūpintis savimi: neperdegti nepaliaujamame informacijos sraute, riboti buvimą socialiniuose tinkluose ir negatyvo sklaidą, o labiausiai rekomenduotina, pasak jo, kasdienė aktualijų dozė – „Panorama“ vakare + Navio ir Sėjūno apžvalgos ryte. Viskas. Kiekvienam, besirūpinančiam informacijos higiena, #bibliotekarekomenduoja sekti Aurimo Navio ir Mindaugo Sėjūno įkurtos VšĮ Visuomenės informacinio saugumo agentūros paskyrą: https://www.facebook.com/VISAGENTURA

Širdingai dėkojame Aurimui už apsilankymą – turinį ir charizmą, o vakaro dalyviams – už įsitraukimą į diskusiją. Informacinio raštingumo temoms skirti renginiai bibliotekoje įsibėgėja, sekite informaciją.