Armėnų kultūros atspindžiai bibliotekos Knygų mylėtojų klube

Knygų mylėtojų klubas bibliotekoje tęsia savo odisėjas po naujus literatūrinius horizontus. Paskutinį liepos trečiadienį susibūrusios aptarti Narine Abgaryan romano „Iš dangaus nukrito trys obuoliai“, klubo narės įvardijo šį tekstą kaip vieną geriausių iš visų skaitytų knygų.

Kuo romanas pelnė tiek liaupsių? Apžvelkime kelis svarbiausius klubo narių argumentus:
1) Žavingas ir savitas autorės kūrybos stilius, literatūriškai brandi rašymo maniera.
2) Tekstas nepaprastai vaizdingas, gyvas.
3) Pribloškia detalių gausa. Ji lemia, kad keliskart skaitydamas atrandi anksčiau nepastebėtų niuansų ir jie atveria naujų reikšmių klodus, turtingai nuspalvinančius pasakojimą.
4) Informatyviai supažindinama su armėnų kultūra, kuri, mūsų akimis, nestokoja tam tikros egzotikos.

Klubo narė Žaneta atviravo, jog skaitant šią knygą ją apėmė nuostabus saugumo jausmas. Tai buvo labai autentiškai išjausto bendruomeniškumo patirtis, kuri mūsų kultūroje atrodytų šiek tiek pritempta, lyg bandymas įgyvendinti naują madingą standartą, o armėnų kaimelio aplinkoje tapo tiesiog natūralaus gyvenimo konstanta. Klubo narė Liuda teigė, kad skaitydama knygą mėgavosi kiekvienu puslapiu ir net įžvelgė gydomąjį grožinio N. Abgaryan teksto poveikį: „Gali būti labai piktas ir pavargęs po dienos įtampų, bet pasiimi šią knygą ir nurimsti, pagyji.“

Beje, programėlės „Goodreads“ vartotojai iš esmės sutinka su bibliotekos Knygų mylėtojų klubo nuomone: romanui skirtas gana aukštas 4,25 balo (iš 5) įvertinimas. Tad kviečiame skaityti!

Paskutinį šio mėnesio trečiadienį, t. y. rugpjūčio 28 d., 17.00 val., kviečiame vėl burtis bibliotekos II aukšte, Muzikos ir meno erdvėje. Šioje estetiškoje aplinkoje leisimės į naują literatūrinį nuotykį – Ilonos Ežerinytės romaną „Dabar Marselis“. Kviečiame prisijungti Knygų mylėtojų klubo senbuvius ir naujokus!

Jei turite klausimų – pasikalbėkime:
Suaugusiųjų abonementas
(0 37) 551 794