„Akvilos“ raudoni drugeliai skatina toleranciją ir geranoriškumą

Jau ketvirtus metus minime spalį kaip disleksijos pažinimo mėnesį. Kasmet vis daugiau verslų, mokyklų, bibliotekų įsitraukia į šią iniciatyvą, kuri žymima raudona spalva.

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje apsilankę socialinės terapijos namų Akvila Camphill Lietuva globotiniai iš edukatorės Kristinos Meilutės sužinojo apie disleksiją ir kaip ją atpažinti. Aptarė, kaip svarbu stengtis vieniems kitus suprasti ir būti pakantiems aplinkinių trūkumams. Taip pat pasidalijo asmeninėmis įžvalgomis – kam patiems sunku skaityti, o kas galbūt turi tokių žmonių tarp savo artimųjų.

Socialinės terapijos namų „Akvila“ gyventojai iš raudono popieriaus išlankstė drugelius. Žaliojoje erdvėje priešais biblioteką augantį kukmedį papuošę drugeliai dailiai įsikomponavo tarp tokių pat ryškiai raudonų kukmedžio uogų. Visą šią savaitę drugeliai plevens savo raudonais sparneliais bibliotekos kieme, kviesdami praeivius būti dėmesingus, tolerantiškus ir geranoriškus kiekvienam bendruomenės nariui, kad ir kokie skirtingi jo poreikiai ar galimybės būtų.

Primename, kad bibliotekos I aukšte (Vaikų centre) ir II aukšte (Suaugusiųjų abonemente) veikia knygų raudonais viršeliais parodos. Kviečiame skaityti!

Taip pat siūlome Jums bibliotekoje žiūrėti filmą „Mical“.

Spalio 11 d., penktadienį, 15.30 val., Parodų salėje, trumpametražio filmo „Mical“ („Maiklas“) peržiūra ir aptarimas. Filme pasakojama mažo disleksiško berniuko kelias skaitymo ir teksto suvokimo link.