AKCIJOS „SENJORŲ DIENOS INTERNETE 2023“ RENGINIAI

AKCIJOS „SENJORŲ DIENOS INTERNETE 2023“ RENGINIAI

Jau penktą kartą asociacija „Langas į ateitį“ organizuoja akciją „Senjorų dienos internete“. Šiemet asociacijos „Langas į ateitį“ „YouTube“ kanalu kviečiame žiūrėti keturias tiesiogines internetines transliacijas iš Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos studijos. KVIEČIAME SENJORUS IR NE TIK! Šiais metais akcija rengiama įgyvendinant projektą „Informacinės technologijos jungia kartas“, kurį finansuoja LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Projektą vykdo Vilniaus Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas, Kauno trečiojo amžiaus universitetas ir asociacija „Langas į ateitį“.

  

Lapkričio 20 d. 11 val.

E. PARAŠAS. KĄ ŽINOTI? KAIP NAUDOTI?

Apie e. parašo teikiamas galimybes bei patikimas e. parašo priemones, kartu atkreipdamos dėmesį į tai, ką reikėtų žinoti prieš naudojantis „skaitmeniniu rašikliu“ bei kaip pasirūpinti savo duomenų saugumu pasakos Ryšių reguliavimo tarnybos Skaitmeninių paslaugų reguliavimo grupės l.e.p. vadovė Irma Kazlienė bei Ryšių reguliavimo tarnybos Tarybos narė Kristina Mikoliūnienė.

 

Lapkričio 21 d. 11 val.

DIRBTINIO INTELEKTO GALIMYBĖS IR KASDIENIS TAIKYMAS

„Bijai vilko, neik į mišką“. Ar šis posakis tinka dirbtinio intelekto (DI) vartotojams? Ar gerai nežinodami, kaip veikia DI, turėtume vengti naudotis šiuo instrumentu?

DI taikymas kelia daug abejonių, tačiau taip pat siūlo daug naujų galimybių, skatina kūrybiškumą, padeda greitai priimti sprendimus. DI taip pat taikomas kuriant senjorams aktualias gerovės technologijas – kritimo jutiklius, automatines šviesos sistemas, nuotolinį durų atidarymą, vienišų senjorų sveikatos nuotolinę stebėseną, virtualiosios realybės priemones, lavinančias koordinaciją ir atmintį bei daug kitų technologinių sprendimų.

Transliacijos metu išbandyti dirbtinį intelektą padrąsins Darius Remeika, VDU Jaunesnysis mokslo tyrėjas, Medijų ir informacinio raštingumo dėstytojas, DIGIRES Baltijos skaitmeninio atsparumo centro atstovas. O su gerovės technologijomis supažindins Rimvydas Velykis, Kauno trečiojo amžiaus universiteto Technologijų fakulteto dekanas ir prorektorius bendradarbiavimui ir projektams.

 

Lapkričio 22 d. 11 val.

KODĖL JŲ NENAUDOJAU IKI ŠIOL? PROGRAMĖLĖS, KURIOS PADEDA KIEKVIENĄ DIENĄ

Išmanusis telefonas – vienas iš pažangiausių įrenginių, kurį turi beveik kiekvienas. Jis atlieka daugybę funkcijų, tad daugeliui yra ne tik skambinimo priemonė, bet ir žadintuvas, fotoaparatas, muzikos klausymo įrenginys, užrašinė bei kita. Kartais net stebina, kaip į tokį sąlyginai nedidelį įrenginį viskas telpa. Tiesa, didžiąją dalį išmanių galimybių telefonui suteikia programėlės. Šiuo metu būtent išmaniesiems telefonams skirtų programėlių yra daugiau nei 5 mln.

Pristatymo metu „BITĖS Profų“ projekto vadovas Karolis Špiliauskas papasakos, kokios programėlės padeda lengviau bendrauti su artimaisiais, palaikyti aktyvumą, rūpintis sveikata ar kurios iš jų paprasčiausiai palengvina kasdienybę, O taip pat pristatys, kaip tokiomis programėlėmis pradėti naudotis.

 

Lapkričio 23 d. 11 val.

KAIP NUKENKSMINTI NETIKRAS NAUJIENAS? ŠIUOLAIKINIO INFORMACIJOS VARTOTOJO GIDAS

Gyvename ne tik informacijos, bet ir melagienų bei dezinformacijos amžiuje. Todėl, siekiant išlikti informuotam ir saugiam internete, informacijos vartojimo įgūdžiai tampa itin svarbiais. Nors technologijos nuolat evoliucionuoja, o su jomis – ir sukčių bei piktavalių pasitelkiami metodai manipuliuoti interneto vartotojais, esminių manipuliacijos būdų išmanymas bei kasdienių sąmoningo informacijos vartojimo praktikų taikymas gali padėti užkardyti neigiamą netikrų naujienų poveikį. Apie tai, kokių informacijos iškraipymo būdų reikėtų labiausiai saugotis, kokį vaidmenį kovoje su melagienomis vaidina žiniasklaida ir kokie įpročiai padeda atpažinti klaidingas žinutes plačiau papasakos Delfi „Melo detektorius“ redaktorė, faktų tikrintoja Aistė Meidutė.