Vilkijos bendruomenė paminėjo Sausio 13-ąją

Vilkijos miesto biblioteka minėjo Sausio 13-ąją kartu su Vilkijos miesto bendruomene. Jautriai nuskambėjo ne tik Tautiška giesmė, bet ir Ukrainos himnas. Kiekvieno širdį palietė netikėtai užsukusios ukrainiečių šeimos atliekama daina. Minėjime kalbėjo Lietuvos atsargos karininkas Kazys Bačėnas (apdovanotas Sausio 13-osios medaliu, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių medaliu ir ženklu „Buvom, esam ir būsim“), taip pat Kauno rajono tarybos narys Jonas Gurskas, Vilkijos miesto seniūnas Paulius Amanaitis.

Mintimis apie įvykius Ukrainoje ir šiandien Seime įteikta Laisvės premijos ir medalio ceremonija prezidentui Volodymyrui Zelenskiui dalijosi Kęstutis Markevičius. Prie laužo skambėjo vakaro svečių – Babtų kultūros centro Vandžiogalos laisvalaikio salės folkloro ansamblio „Griežlė“ (vadovas Andrius Morkūnas) dainos. Su jais dainavo ne tik Vilkijos gimnazijos dainininkės (mokytoja Ligita Ščiukienė), direktorė Dalė Keliauskienė, bet ir visi susirinkusieji.

Vilkijos bibliotekos mažoji skaitytoja Melita Kačenauskaitė, padedama Vilkijos miesto seniūno Pauliaus Amanaičio bei bibliotekininkės Jolantos, ukrainiečių šeimoms ir renginio dalyviams įteikė kartu su Mamyčių klubu pintas trispalves bei Ukrainos vėliavos spalvų apyrankes.

Oras nelepino šiluma, tačiau mus šildė bendrystės, draugiškumo ir meilės laisvai tėvynei Lietuvai jausmai. Visad būsim dėkingi tiems, kurie mums iškovojo laisvę, praliedami kraują.

Parengė Vilkijos padalinio vyr. bibliotekininkė Jolanta Bačėnienė