Vasario mėnesio veiklos Rokų bibliotekoje

- Vasario 4 d. į biblioteką susirinko nemažas būrys Rokų bendruomenės gyventojų, kuriems rūpi interneto platybėse elgtis apdairiai, nepakliūti į sukčių pinkles, išsiugdyti imunitetą melagienoms, išsamiau susipažinti su dirbtiniu intelektu: kas tai yra ir kaip jis naudojamas. Mokymus apie dirbtinį intelektą vedė Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos edukatorė Kristina Meilutė.
- Edukacija skirta sudominti vaikus viena garsiausių lietuvių liaudies pasakų „Eglė Žalčių karalienė“ ir pasakojimo meno metodu, lietuvių kultūros paveldu. Eglės žalčių karalienės keliais keliavo Rokų mokyklos- darželio 2 klasės mokiniai , atpažindami Eglės vaikus – garsiuosius Lietuvos medžius: Beržą, Uosį, Ąžuolą ir Drebulę. Patiems teko patirti, kaip sunku „sunešioti“ klumpę ir dar geležinę, kai su medine sunkokai sekėsi vaikščioti, arba suverpti niekada nesibaigiantį šilko kuodelį. Edukatorė Brigita Legaudienė.
- Antano Martinaičio dailės mokyklos mokinių kompozicijos darbų paroda ,, Kūrybinis portretas“.
- Rytmetys, skirtas artėjančiai Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Bibliotekoje veikė spaudinių paroda „Šalis ta – Lietuva vadinas...“, A. Smetonos gimnazijos 3 klasės mokinių piešinių paroda „Lietuva mano širdyje“. Rokų mokyklos-darželio ketvirtokai (mokyt. Reda Radionovaitė) dalyvavo istorijos pamokėlėje „Lietuvos valstybės gimtadienis“.
- Rokų biblioteka, Rokų laisvalaikio salė, Rokų mokyklos-darželio 4 klasės mokiniai (mokyt. Greta Radionovaitė) pradėjome ruoštis Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Aš myliu Lietuvą“ – kūrėme koliažus, atskleidžiančius patriotiškumą, nuostabią gamtą, unikalius architektūros objektus.
- Rokų bibliotekoje svečiavosi Rokų mokyklos-darželio antros klasės mokiniai (mokytoja I. Jurgelevičienė). Jie dalyvavo Lietuvos bibliotekininkų draugijos Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skyriaus inicijuotuose garsiniuose literatūriniuose skaitymuose „Tėviškės poezijos taku“, skirtipse Lietuvių kalbos dienoms ir Kauno rajono 70-mečiui. Mokiniai klausėsi pasakojimo apie Garliavoje gyvenančią vaikų poetę Z. Gaižauskaitę, apie jos pomėgį visos Lietuvos vaikams rengti edukacines poetines programėles. Z. Gaižauskaitės poezija nuoširdi, lengvai suvokiama vaikui ir suaugusiajam, moko saugoti ir mylėti gamtą. Poetės eiles kartu su vaikais skaitė Rokų laisvalaikio salės mėgėjų teatro aktorė Neringa Zdanavičienė.
- Bibliotekoje apsilankė mediatorė-antropologė Simona Zdanavičiūtė. Žaidimas „Drakono persona“ – tai ne tik linksmas ir turiningas laiko praleidimas. Tai taip pat pagalba sau susidėlioti mintis, atrasti naujas perspektyvas. Vaikams puikiai sekėsi kurti istoriją ir per ją pažinti save, rasti ryšį su kitu.
- Jau 22-ąjį kartą Lietuvoje vyko Saugesnio interneto dienai skirta iniciatyva. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Rokų biblioteka kartu su Rokų mokyklos-darželio mokiniais ir Rokų bendruomene prisidėjo prie šios iniciatyvos ir įsitraukė į veiklas.
- Minint Lietuvių kalbos dienas, Rokų mokyklos-darželio „Ažuoliukas“ (mokytoja V. Mockutė) vaikams biblioteka suorganizavo pramoginę pamokėlę „Mano kalba skambiausia“. Vaikai su mokytoja ir bibliotekininke kalbėjosi, kokia svarbi gimtoji kalba, žiūrėjo edukacinius filmukus apie abėcėlę, ieškojo pasiklydusių raidelių knygų lentynose, surastas raideles spalvino, jungė į žodį, sakinį. Kad vaikai pajustų gimtosios kalbos skambesį, mokytoja sekė tarmiškas pasakas, minė mįsles, mokėsi pasakų. Ne veltui Vydūnas yra pasakęs, kad kiekvienas, kuris kalba gimtąja kalba, yra mažasis menininkas.
- Motiejaus Gustaičio tėviškėje Rokelių kaime minėjome kunigo, poeto, švietėjo 155-ąsias gimimo metines. Turbūt mažai kas žino, kad kunigas M. Gustaitis – vienintelis Rokuose gimęs poetas, labiausiai to meto Lietuvoje išsilavinęs žmogus. Svetingai buvome pasitikti sodybos šeimininkės Linos Stasiulevičienės. Šioje vietoje yra ne tik atminties akmuo M. Gustaičiui, bet ir atminimo kryžius laisvės kovotojams. Susipažinome su M. Gustaičio biografija, nuveiktais dideliais darbais: pirmas lietuvių poetas, už filologinius tyrinėjimus gavęs mokslo daktaro laipsnį, parašė pirmąjį stilistikos vadovėlį, skaitėme M. Gustaičio eilėraščius. Uždegę žvakutes gražių medžių apsuptyje, keliavome prie laisvės kovotojų įamžinimo vietos. Lina Stasiulevičienė pasakojo apie kraupius 1945-ųjų metų Kalėdų įvykius. Atsiminimais dalijosi Rokų laisvalaikio salės organizatorė J. Stašaitienė. Vaikams ypač didelį įspūdį paliko partizanų bunkerio maketas ir relikvinis Šv. Marijos paveikslas, keliavęs į tremtį ir vėl grįžęs į gimtinę.