Vasario mėnesio veiklos Karmėlavos bibliotekoje

Vasario mėnesį Karmėlavos bibliotekoje svečiavosi „Pelėdžiukų “ ir „Nykštukų“ grupių vaikai iš lopšelio-darželio „Žilvitis“. Biblioteka prisijungė prie Lietuvos bibliotekininkų draugijos Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skyriaus inicijuotų garsinių skaitymų ir edukacijų ciklo „Pažinkime šiandienos kūrėjus“, skiriamų Lietuvių kalbos dienoms ir Kauno rajono kūrėjų veiklai populiarinti. Bibliotekininkė papasakojo vaikams apie poetę, pristatė bibliotekoje esančias jos kūrybos knygeles ir papasakojo, kodėl ji rašo eilėraščius būtent vaikams. Poetė Z. Gaižauskaitė gyvena mūsų rajone ir yra labai mėgstama pačių mažiausių skaitytojų. Vaikai noriai klausėsi poetės kūrybos, kurią įgarsino VB bibliotekos darbuotojos. Vėliau pasirinkome skaityti knygelę apie gyvūnus: kaip jie miega, ką sapnuoja. Mažieji bibliotekos lankytojai tapo aktoriais ir mėgino kiekvienas suvaidinti kokį nors gyvūną. Darželinukai neskubėjo palikti bibliotekos, bet smalsiai apžiūrinėjo knygeles ir žadėjo sugrįžti su tėveliais.

Biblioteka kviečia lankytojus pasidžiaugti dviem parodomis. Tai Kauno dailės gimnazijos 12 kl. mokinės Rūtos Valantiejutės tapybos paroda „Gyvūnai“. Jaunoji tapytoja savo darbus yra eksponavusi ne vienoje Kauno ir Kauno rajono bibliotekoje. Drobės „Ėriukas“ ir „Varna“ dalyvavo moksleivių meno parodoje Lenkijoje. Puikus įvertinimas paskatino tęsti darbų seriją „Gyvūnai“. Bibliotekoje eksponuojama ir karmėlaviečių Štilpų šeimos trimatės dėlionės „Garsiausi pasaulio statiniai“. Darbų net 23! Gyventi daug smagiau, jeigu šeimos nariai turi mėgstamų užsiėmimų. Gal šis pomėgis įkvėps ir kitus.

Parengė Karmėlavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė D. Jankauskienė