Vaikų vasaros užimtumo programa Ringaudų bibliotekoje

Štai ir prabėgo trys vaikų vasaros užimtumo savaitės „Vasarok knygų pasaulyje“ Ringaudų bibliotekoje. Kiekvienais metais biblioteka kviečia mažuosius atostogautojus įdomiai ir prasmingai leisti vasarą. Šiemet jų apsilankė arti 40. Išradingi vaikai dalyvavo sensoriniuose skaitymuose, dailės edukacijose, kūrybinėse dirbtuvėlėse, jėgas išbandė viktorinose, stalo ir lauko žaidimuose.

Patikėkite, tikrai smagu drauge skaityti knygas. Šaunuoliai vaikai dalyvavo akcijoje „Vasara su knyga“, o Lietuvos dainų šventės 100-mečiui paminėti stovyklautojai skaitė knygas apie Lietuvos dainų švenčių tradicijas, edukacijoje „pynė“ tautines juostas.

Minėdami Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dieną, skaitė ištraukas apie Lietuvos istoriją ir sukūrė parodą „Lietuvos karaliui Mindaugui – karališkas vainikas“.

Daug įdomios, prasmingos informacijos jaunieji stovyklautojai sužinojo apie Europos Sąjungą edukacijoje „Kas ji ir ką veikia?“. Bibliotekoje svečiavosi Kauno „Europe Direct“ informacijos centro vadovė Diana Lukoševičiūtė-Burneikienė. Labai įdomu buvo sužinoti apie įvairių šalių pinigus, visus pralinksmino, kaip užsieniečiams sekasi mokytis lietuviškų greitakalbių. O viešnios atvežti ir padovanoti žurnalai dar pagilins vaikų žinias.

Bendrystės jausmas, draugiška aplinka vyravo „keliaujant“ Baltijos keliu. Jaunimas tikrai kurs naują istoriją, kurioje kiekvienas iš jų yra svarbus veikėjas, nešantis Baltijos kelio idealus į ateitį.

Biblioteka dėkoja vaikams už draugystę, taip pat nuoširdžiai tariame AČIŪ Savanorėms Agnei ir Evai, prisijungusioms prie užimtumo veiklų.

Parengė Ringaudų bibliotekos vyr. bibliotekinikė Vilija Mitkuvienė