Vaikų vasara Pagynės bibliotekoje

Pagynės bibliotekoje vyko įdomi ir išradinga vasaros užimtumo programa vaikams. Kur geriau leisti atostogas nei bibliotekoje tarp knygų ir dar išmokti pasigaminti ką nors mielą širdžiai bei parsinešti namo.

Vasaros užimtumas bibliotekoje – tai ne tik knygos skaitymas, žaidimas kompiuteriu, bet ir kūrybingas, linksmas, skatinantis bendrauti laisvalaikis.

Skaitymą paįvairino skaitymo akcija „Vasara su knyga“. Stovyklos metu biblioteką puošė „Knygų pasaulis“ ir interaktyvi instaliacija „Stebuklingas miškas“, sukurta Dainoros Minkevičiūtės.

Svarbiausios veiklos:

• dalyvavimas skaitymo akcijoje „Vasara su knyga“;
  • pažintis su „Stebuklingo miško“ gyventojais pasitelkiant interaktyvią instaliaciją;
  • pasiruošimas „Minecraft“ konkursui;
  • K. Kasparavičiaus knygos „Braškių diena“ sensoriniai skaitymai;
  • sensoriniai skaitymai, susieti su interaktyvia instaliacija „Stebuklingas miškas“.
  • detektyvinių istorijų skaitymas ir kūryba;
  • tapybos ant stiklo (stiklinių dekoravimas) kūrybinės dirbtuvės;
  • dovanų gamyba senelių namų „Pajūrio senelių namai“ globotiniams Jonui ir Janinai;
  • vonios bombos gamybos dirbtuvės ir edukacija apie eterinių aliejų naudą;
  • raktų pakabukų kūrybinės dirbtuvės pasakos motyvais;
  • taškavimas ant pajūrio akmenėlių;
  • sapnų gaudyklės gamyba;
  • vėjo varpelio gamyba jūros tematika.

Be užimtumo programos, vasarą dar vyko įdomios veiklos senjorams ir ne stovyklos vaikams:

• renginys senjorams „Pažinkime NATO“: 20 metų Europos sąjungoje;
  • garsiniai skaitymai su senjorais Gedulo ir vilties dienai;
  • garsiniai skaitymai su senjorais Kristinos Sabaliauskaitės knygos „Petro imperatorienė“;
  • MIRKT (medijų ir informacinio raštingumo) mokymai senjorams „Medijų įvairovė ir prieigos būdai“, „Kodėl svarbūs PIN1 ir PIN2“, „Medijos skaitmeninėje literatūroje“;
  • edukacija senjorams „Pažintis su įdomiausiomis pasaulio bibliotekomi“;
  • stalo žaidimas „Aš myliu Lietuvą“ pilietiškumui skatinti;
  • edukacija vaikams „Lietuvos karalius“, skirta Valstybės dienai paminėti.