Užliedžių bibliotekoje – vaikų viešnagės

Biblioteka tęsia draugystę su Kauno r. Giraitės darželio priešmokyklinio ugdymo grupe „Išminčiai“ (vyr. mokytoja Dalia Ganusauskienė, padėjėja Rima Goradauskienė) ir dalyvauja kasmetiniame projekte „Ir knyga mane augina“. Sausio 19 dieną ši grupė atvyko į svečius, kaip patys vaikai sako, „į knygų namus“, pažiūrėti, kur „gyvena“ knygelės.

Pirmiausia svečiai klausėsi bibliotekininkės pasakojimo, kas yra biblioteka, ką joje galima veikti ir kaip tapti bibliotekos lankytojais. Vėliau jie sudalyvavo sensoriniuose skaitymuose – patys tapo istorijos dalyviais: naudodamiesi pagaliukais žprasiilgino savo nosis, valė netikrus dantukus, prisiminė bendrus higienos įgūdžius, pasiruošimo miegui rutiną, uostė uogienę. Skaitėme knygelę „Peliuko Luko“ prasimanymai. Tai pamokanti istorija, kad nedera meluoti, priešingu atveju – niekas nepatikės tada, kai bus sakoma tiesa!

Sausio 27 dieną bibliotekoje lankėsi Užliedžių m.-d. c. PUG 2 vaikai ir jų vyr. mokytoja Monika Glebienė. Kartu dalyvaujame skaitymo projekte „Atrandu knygą“. Dienos tema – jūros gyventojai. Su vaikais kalbėjomės apie Lietuvos jūrų muziejų, apie gyvūnus, kurie gyvena jūroje, ir skaitėme Benji Davieso knygelę „Nojus ir banginis“. Tai istorija apie vienišą berniuką, į krantą išmestą banginį ir draugystę, visiems laikams pakeičiančią jų gyvenimus.

Parengė vyr. bibliotekininkė V. Stancelienė