Skaitymo skatinimo veiklos Lapių bibliotekoje

2024 07 02

Skaitymo skatinimo veiklos Lapių bibliotekoje

Pasibaigus mokslo metams, norisi apžvelgti veiklas, skirtas skaitymo gebėjimams ugdyti. Šios veiklos Lapių bibliotekoje organizuojamos kartu su Lapių mokyklos biblioteka.

Jau ketvirtus metus sausio mėnesį organizuojama skaitymo diena „Lapės skaito“. Tą dieną Lapių mokykloje nevyksta įprastos pamokos: moksleiviai, mokytojai, darbuotojai skaito pasirinktas knygas. Bibliotekoje gimusi iniciatyva šiais metais paplito kitose įstaigose: prisijungė Lapių vaikų darželio bendruomenė, Lapių seniūnija.

Kitas didelis skaityti skatinantis renginys yra „Skaitymo piknikas“, kuris taip pat vyksta jau ne pirmus metus. Šiais metais jis buvo skirtas Kalbos atgavimo, spaudos ir knygos dienai paminėti. Mokiniai, mokytojai skaito knygas netradicinėse aplinkose: kieme, aktų salėje, laisvalaikiui skirtose erdvėse.

Skaityti knygas mokinius skatina ir dalyvavimas įvairiuose knygų pristatymo konkursuose. Gausus Lapių mokyklos mokinių būrys dalyvavo Kauno r. savivaldybės viešosios bibliotekos organizuotame knygų pristatymo konkurse „Jeigu Knyga prabiltų...“ (žinoma, ne be bibliotekininkių paraginimo ir pagalbos), laimėjo diplomą ir padėkos raštų.

Didelio dėmesio ir įsitraukimo sulaukė kita, taip pat Kauno r. savivaldybės viešosios bibliotekos organizuota skaitymo skatinimo akcija „Aš – knygos ambasadorius“. Joje dalyvavo šešios klasės, daugiau kaip šimtas mokinių.

Lapių mokyklos mokiniai – Lapių bibliotekos skaitytojai – aktyviai dalyvavo mokyklų bibliotekų asociacijos organizuotame konkurse „Atkoduok knygą“, respublikiniame konkurse „Aš, knyga ir pavasaris“, projekte „A. Lindgren knygų pasaulyje“.

Ketvirtokė  Austėja Barškietytė buvo pakviesta pristatyti knygą Kauno Jono Pauliaus II gimnazijoje vykusioje konferencijoje „Pasibelsk į knygos širdį“.

Štai tokios ir daugybė kitų kasdienių bibliotekos vykdomų veiklų artina jauną žmogų prie knygos.

Lapių bibliotekos vyr. bibliotekininkė Lina Brazaitienė