Šiaurietiška savaitė Domeikavos bibliotekoje

Jau 10 metų Domeikavos biblioteka draugauja su Norvegijos Alesundo miesto (Volsdaleno regiono) moksleiviais. Tad kiekvienais metais keičiamės piešiniais, atitinkančiais Šiaurės šalių literatūros savaitės temą. Džiaugiamės, kad ir šiais metais pas mus atskrido norvegų pirmokėlių piešinukai, kuriuose pavaizduoti Norvegijos kalnai, gamtos peizažai ir Šiaurės pašvaistės. Ši paroda bus eksponuojama iki gruodžio mėnesio pradžios. Taip pat siūlome pasižvalgyti po Norvegijos Karalystę, susipažinti su karaliumi Haroldu V ir jo šeima, pavartyti knygas apie įspūdingą Norvegijos gamtą, paliesti juokingąsias mitines būtybes – trolius, pasigrožėti norvegišku tautiniu kostiumu ir įvairiausiais jo aksesuarais.

Visą savaitę bibliotekoje vyko Šiaurės šalių literatūros savaitės renginiai žvakių šviesoje. Mus aplankė Domeikavos lopšelio-darželio „Spalviukų“ ir „Kodėlčiukų“ priešmokyklinių grupių ugdytiniai, taip pat Domeikavos gimnazijos 2 klasės moksleiviai. Vaikams pristatėme trumpą įgarsintą paveikslėlių knygelę „Jei sutiktum lokį“. M. G. Serupas iš Danijos ir M. Kivela iš Suomijos yra knygelės teksto autoriai, o iliustracijas kūrė Lina Bondestam iš Suomijos. Šilto humoro pilna knygelė nagrinėja klausimą, ką reikėtų daryti sutikus lokį. Tai istorija apie veikėją, išsiruošusį į žygį miške, tačiau pagrindinis knygos veikėjas yra lokys. Žmogaus ir lokio susitikimas yra aprašomas žaismingai rimtai, visas pasakojimas balansuoja tarp faktų ir išmonės.

Pasibaigus pasakojimui vaikučiai dar ilgai diskutavo apie susitikimą su lokiu. O antroje susitikimo dalyje visi draugiškai piešė įvairiausius spalvotus lokius, kurie visai nebuvo pikti.

Domeikavos padalinio vyr. bibliotekininkė D. Launikaitytė