Šiaurės šalių literatūros skaitymai Karmėlavos bibliotekoje

Lapkričio 14–20 d. Šiaurės ir Baltijos šalyse vyksta tradiciniai Šiaurės šalių literatūros skaitymai. Šiaurės šalių literatūros savaitė rengiama lapkritį, tamsiausiu metų laiku. Karmėlavos gimnazijos ketvirtokai su mokytoja D. Kleizaite susibūrė bibliotekoje prie žvakių šviesos paskaityti knygos. Susipažinę su Šiaurės šalių gamta, „auštant“ skaitėme humoro kupiną paveikslėlių knygelę „Jei sutiktum lokį“. Nepamiršome paminėti ir švedų rašytojos A. Lindgren, kurios 115-ąjį jubiliejų minime šiais metais. Pasirinkome skaityti mažiau žinomas šios autorės sukurtas pasakas, o vėliau sekė kūrybinė dalis. Karmėlavos gimnazijos bibliotekininkė K. Janulienė padėjo vaikams akvarele nupiešti lokį. Smagiai leisdami laiką diskutavome: o ką mes darytume, sutikę lokį?

Karmėlavos gimnazijos 3b klasės mokiniai su auklėtoja A. Mickevičiene užbaigė Šiaurės šalių literatūros savaitę. Skandinavų literatūros skaitymams buvo pasiūlyta iliustruota knygelė „Jei sutiktum lokį“. Ją mes skaitėme ir su trečiokais. M. G. Serupas iš Danijos ir M. Kivela iš Suomijos yra šios knygelės teksto autoriai, o iliustracijas kūrė Lina Bondestam iš Suomijos. Žmogaus ir lokio susitikimas aprašomas žaismingai, bet patarimai rimti.

Prisiminėme, garsiai skaitėme bei aptarėme H. K. Anderseno pasaką „Mergaitė su degtukais“. Šiaurės šalių literatūros savaitė jau užveria duris, tačiau nuotykiai, nugulę bibliotekos knygose, lauks grįžtančių vaikų...

Karmėlavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė D. Jankauskienė