Saulėtekio bibliotekos veiklos gegužės ir birželio mėnesiais

Gegužę pradėjome edukacija, skirta „Skaitmeninėms savaitėms 2024“: sprendėme testus, atlikome  įvairias užduotis. Mamos dienai surengėme raiškiojo skaitymo valandėlę „Gražiausi žodžiai Tau, Mano Mamyte“. Bibliotekoje vyko kūrybinė veikla „Papuošalas Mamai“: taškavimo technika kūrėme gėlių puokšteles, atvirukus bei papuošalus mamytėms.

Minėdami Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną bibliotekoje surengėme kūrybinio rašymo dirbtuves. Kartu su Vilkijos gimnazijos Vaikų dienos centro lankytojais prisijungėme prie akcijos „Lietuva skaito“.

Europos dienos paminėjimas bibliotekoje: „Kahoot“ programoje Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos edukatorės V. Steponaitienės sukurta viktorina Europos dienai paminėti nepaliko abejingų – į klausimus atsakinėjome ir su vyresnių, ir su jaunesnių klasių moksleiviais. Aptardami kiekvieną variantą, sužinojome įdomių dalykų. Vėliau vyko pažintinė edukacija „Žaidžiame Europą“ apie skirtinguose regionuose vyraujantį klimatą ir gamtos džiaugsmus, maisto ir patiekalų ypatybes.

Skaitmeninių savaičių temos:

• „Kibernetinis saugumas“, transliacija internetu „Skaitmeninis imunitetas: kaip sustiprinti PIN kodų apsaugą ir atsparumą sukčiams“;
  • „Skaitmeniniai įgūdžiai – nuo pradedančiųjų iki pažengusiųjų“, transliacija internetu „Nebūk be ryšio“, Ryšių reguliavimo tarnybos Elektroninių ryšių reguliavimo grupės vyriausiojo patarėjo dr. Virgilijaus Stundžio patarimai;
  • „Saugesnis internetas ir dirbtinis intelektas švietime“, transliacija internetu „Vaikų patyčios internete: ką svarbu žinoti suaugusiems“, „Vaikų linijos“ kampanijos BE PATYČIŲ koordinatorė Eglė Tamulionytė kalbėjo, kaip vaikai bendrauja internete, su kuo susiduria ir kokia mūsų pagalba jiems galėtų praversti. Kiekviena tema buvo aktuali, informatyvi ir naudinga.

Bibliotekoje vyko Vaiko dienai skirti nuotaikingi sensoriniai skaitymai iš „Šimtamylės girios“ istorijų apie prastą nuotaiką, kuri „yra kaip prastas oras. Jis ateina ir praeina. Prasta nuotaika yra tokia debesų rūšis, kuri užstoja Triušiui gerą nuotaiką – tarė Mikė Pūkuotukas“.

Birželį pasitikome garsiniais skaitymais iš Gianni Rodari knygelės „Pasakos telefonu“, lauke tęsėme kūrybines veiklas. Bibliotekoje vyko mįslių ir minklių valandėlė apie daržoves, kaimą bei vaisius.

Įvyko treji sensoriniai skaitymai su Vilkijos gimnazijos Vaikų dienos centro vasaros stovyklos lankytojais: iš „Šimtamylės girios“ istorijų apie medaus tortą; iš Česlovo Navakausko knygelės „Vitaminų maištas“, iš M. Weinert istorijos „Nesiprausi? Torto neragausi!“ Vyko labai įvairios edukacinės kūrybinės veiklos.