Saugumas internete aptartas Domeikavos bibliotekoje

Vasario 7 d. minėdami 20-ąją Saugesnio interneto dieną, į biblioteką pakvietėme Domeikavos gimnazijos 4 klasės mokinius su mokytoja Viktorija Presaite. Asmens duomenų saugą ir privatumą pažeidžiančių grėsmių bei klaidinančio turinio internete apstu. Tačiau kritiškai vertinant turinį, žinant, į ką atkreipti dėmesį, galima išvengti nemalonių incidentų. Edukacijoje su mokiniais aptarėme, kas yra internetas, kokią informaciją galima viešinti, o kokios nederėtų, sprendėme testus, išsiaiškinome, koks turėtų būti saugus slaptažodis, kaip vartojamas, kaip jį įsiminti ir neužmiršti. Domėjomės, kokie labiausiai nerekomenduojami vartoti slaptažodžiai paplitę pasaulyje ir Lietuvoje. Vėliau pasidaliję į komandas kūrėme saugaus slaptažodžio pavyzdžius. Manome, kad pagal rekomendacijas komandų sukurti saugūs slaptažodžiai atitiko reikalavimus, todėl pralaimėjusiųjų nebuvo.

Daug dėmesio su moksleiviais skyrėme klausimui, kokias nuotraukas tinka viešinti socialiniuose tinkluose. Atlikome praktinę užduotį – suskirstėme nuotraukas į tinkamas ir netinkamas viešinti. Diskusijų kilo, bet teisingai įveikti užduotį pavyko. Visų mūsų pastangomis internetas tikrai gali tapti saugesnis!

Parengė Domeikavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė A. Zykutė