Saugesnio interneto savaitė Užliedžių bibliotekoje

2023 m. vasario 7 d. daugelyje pasaulio šalių buvo minima jau 20-oji Saugesnio interneto diena! Dienos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Šią dieną Užliedžių mokykla-daugiafunkcis centras dalyvavo nuotoliniame protmūšyje „Interneto labirintais“. Edukatorės V. Steponaitienės vedamas protmūšis buvo transliuojamas iš Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos. Vaikams buvo užduodama įvairių klausimų, susijusių su saugiu elgesiu internete, tam tikrais internetiniais terminiais (debesų kompiuterija, avataras), bendromis taisyklėmis, kurias reikia išmanyti naudojantis išmaniuoju įrenginiu ir / ar internetu, pvz.: kaip apsisaugoti nuo apgavysčių internete; kokios yra stipraus slaptažodžio savybės; kuriuos asmens duomenis galima viešai skelbti internete; ką daryti, kad kiti negalėtų pasinaudoti tavo el. paštu ir kitais duomenimis; ką daryti gavus įžeidžiantį ar grasinantį laišką; kuri Lietuvos interneto svetainė informuoja vaikus ir suaugusiuosius, kaip saugiau elgtis internete? Vaikai turėjo iš keturių pateiktų atsakymų variantų pasirinkti vieną teisingą.

Parengė Užliedžių bibliotekos vyr. bibliotekininkė V. Stancelienė