Saugesnio interneto savaitė Ramučių bibliotekoje

Ramučių biblioteka aktyviai prisijungė prie Saugesnio interneto savaitės, kurios tikslas – skatinti saugesnį vaikų, jaunuolių ir suaugusiųjų naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Minint Saugesnio interneto dieną, edukaciniame rytmetyje „Saugus internetas – saugūs mes“ dalyvavo Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus antrokai (mok. L. Bublienė). Mokiniai klausėsi informacijos, kaip svarbu neviešinti asmeninių duomenų, nebendrauti su nepažįstamais asmenimis, aptarė siunčiamų į kompiuterį virusų, reklamų pavojų, išgirdo rekomendacijų, kiek pradinių klasių moksleiviai kasdien galėtų skirti laiko laisvalaikiui prie kompiuterių. Veiklų pabaigoje antrokai pasitikrino žinias spręsdami saugaus interneto testus.

Kitą dieną į biblioteką buvo pakviesti ketvirtokai (mok. V. Raščiuvienė). Edukacinio užsiėmimo „Apuoko pamokėlės“ metu Kiškio, Lapės ir Apuoko personažai padėjo vaikams susipažinti su saugaus elgesio internete pagrindais, diskutuoti apie internete slypinčius pavojus. Susiskirstę į komandas, moksleiviai atsakė į testo „Ar esi saugus internete?“ klausimus. Pamatę rezultatus, ketvirtokai nutarė, kad ne į visus klausimus buvo atsakyta teisingai, todėl dar yra kur pasitempti.

Parengė Ramučių bibliotekos vyr. bibliotekininkė Vida Stavavojienė