Saugesnio interneto savaitė Karmėlavos bibliotekoje

Tradiciškai rengiamoje Saugesnio interneto savaitėje, kuri vyksta vasario 7–12 dienomis, vykusiuose užsiėmimuose dalyvavo jaunieji bibliotekos lankytojai. Pasitikrinti žinias apie saugų interneto naudojimą, kaip atpažinti patyčias, kur kreiptis norint pranešti apie internete rastą įžeidžiančią informaciją, ar visi interneto draugai yra tikri draugai ir daug kitų klausimų bei atsakymų į juos vaikai sužinojo įveikdami tęstų klausimus. Vieniems pavyko puikiai, kitiems reikia dar pasistengti ir pagilinti žinias apie saugų elgesį internete.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos organizuojamame nuotoliniame protmūšyje „Interneto labirintais“ panoro dalyvauti Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos 4a klasės mokiniai (mokytoja metodininkė D. Klizaitė). Komanda „Ateities vaikai“ iškovojo garbingą prizinę antrąją vietą. Kitą dieną bibliotekoje moksleiviai žaidė linksmą, bet kartu informatyvų žaidimą „Išsirink raidę – sugalvok žodį“: pagal ištrauktą raidę reikėjo per 1 minutę sugalvoti kuo daugiau žodžių, apibūdinančių internetą. Kad įtvirtintume žinias, sprendėme kryžiažodžius, spalvinome paveikslėlius ir smagiai leidome laiką su draugais...

Parengė Karmėlavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė D. Jankauskienė