Saugesnio interneto diena Ringaudų bibliotekoje

Jau 20-ąjį kartą Lietuvoje, kaip ir daugelyje pasaulio šalių, buvo minima Saugesnio interneto diena. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

2023 m. vasario 7 d. Ringaudų biblioteka kartu su Ringaudų pradinės mokyklos 4 klasės mokiniais ir mokytoja Janina Revinskiene prisidėjo prie šios iniciatyvos ir įsitraukė į akcijos veiklas. Bibliotekoje susirinkę moksleiviai diskutavo apie saugaus naršymo internete taisykles ir slypinčius pavojus, kalbėjome apie slaptažodžių kūrimą ir kokius duomenis geriausia naudoti bendraujant bei naršant internete, ką galima skelbti, o ko griežtai ne. Aptarėme, kaip atpažinti saugias svetaines, taip pat daug diskutavome apie elektronines patyčias ir kur reikėtų kreiptis jas pastebėjus. Popietės pabaigoje pasitikrinti savo žinias moksleiviai galėjo dalyvaudami viktorinoje „Aš saugus internete“.

Po aktyvių diskusijų ir pasirodymo viktorinoje veiklų dalyviai nusprendė, jog jei norime būti saugūs internete, visada turime gerai pagalvoti, kokius duomenis ketiname skelbti. Kurkime saugesnį internetą kartu!

Parengė Ringaudų bibliotekos vyr. bibliotekininkė Diana Šarakauskaitė