Rugsėjis Šlienavos bibliotekoje
Rugsėjo mėnesio pradžioje bibliotekoje vyko tradicinė jurginų žiedų paroda. Jurginai atkeliavo iš Laimos jurginų ūkio ir bibliotekininkės sodo. Parodoje puikavosi daugiau nei 50 skirtingų jurginų rūšių. Ačiū už šį grožį Laimai Kalėdaitei. Džiugu, kad, puoselėdama jurginus, atranda galimybę pradžiuginti ir bibliotekos skaitytojus. Skaitytojų bibliotekoje laukė gausus knygų pasirinkimas ir jurginų žiedų jūra.
Bibliotekoje lankėsi Šlienavos pagrindinės mokyklos penktokai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ingrida Straleckiene. Apsilankymo tikslas – susipažinti su bibliotekos vaikiškų knygų fondu, paaiškinti vaikams, kaip išsirinkti knygą, kurios knygos vertingos, paliekančios prisiminimus visą gyvenimą. Mokytoja Ingrida paminėjo H. Malot knygą „Be šeimos“, kuri išlikusi atmintyje kaip viena iš geriausių. Šią knygą iš karto pasiėmė viena iš penktokių. Smagu, kad tarp penktokų yra skaitančių nuo pirmos klasės, kurie dalyvauja vasaros skaitymo iššūkiuose „Vasara su knyga“, taip pat vasaros vaikų užimtumo programose bibliotekoje. Klasėje yra vaikų rašytojo T. Dirgėlos gerbėjų, kurie perskaitę visas „Domas ir Tomas“ dalis. Dauguma vaikų, atsižvelgę į mokytojos ir bibliotekininkės rekomendacijas, išsirinko knygų į namus. Atlikome ir kūrybinį darbelį – iš antrinių žaliavų, t. y. senų žurnalo lapų, pasigaminome išminties simbolį pelėdą!
Šlienavos pagrindinės mokyklos antrokams (mokytoja Ina Banevičienė) edukatorė Kristina Meilutė vedė edukaciją „Žolinčiaus akademija“. Vaikai susipažino su pagrindinėmis taisyklėmis, kuriomis reikia vadovautis renkant vaistažoles. Edukatorė rėmėsi garsaus Lietuvos vaistažolininko Mariaus Lasinsko knyga „Vaikai vaistažolių pasaulyje“. Smagu buvo girdėti, kad vaikai pažįsta daug vaistažolių, mielai jomis gydosi sirgdami. Edukatorė buvo pasiruošusi vaistažolių pintinėlę, vaikai galėjo jas pauostyti ir pačiupinėti: atpažino mėtą, raudonėlį. Užsiėmimo pabaigoje kiekvienas mokinukas atliko grafikos darbelį – pasigamino augalo lapo antspaudą, panaudodami specialius dažus. Susitikimas praėjo greitai ir smagiai. Dėkoju edukatorei Kristinai, mokytojai Inai ir šauniems antrokams.
Edukacija „Tikras ar dirbtinis?“ yra apie dirbtinio intelekto dabartines galimybes imituoti žmonių balsą, veido bruožus, mimiką, naudojantis spec. programomis kurti netikrą informaciją – nuotraukas, balso ir vaizdo įrašus, nuotraukų koliažus, piešinius, tekstą. Pamokos metu trumpai aptarti dirbtinio intelekto kūrinių pavyzdžiai, mokiniai darydami testą bandė atpažinti tikro žmogaus ir dirbtinio intelekto sukurtą turinį, buvo atkreiptas dėmesys į šios technologijos grėsmes ir ateities galimybes, į kritinio mąstymo svarbą. Už šią edukaciją esame dėkingi viešosios bibliotekos edukatorei Vaivai. Edukacijoje dalyvavo Šlienavos pagrindinės mokyklos aštuntokai.
Rugsėjo 27-ąją bibliotekoje paminėjome Pasaulinę turizmo dieną. Šia proga į biblioteką atvyko Šlienavos pagrindinės mokyklos Keliautojų būrelio nariai su vadove Jurgita Vingiliene. Bibliotekininkė pristatė Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojų sukurtą stalo žaidimą „Būkime keliautojais ir atradėjais“. Tai puikus žaidimas visai šeimai, kuriame pristatomi 46 objektai, esantys Kauno rajone. Bibliotekos svečiams patiko žaidimas, buvo daug teigiamų emocijų. Vaikai ypač džiaugėsi atradę korteles su mūsų Samylų seniūnijos objektais, kurių yra net keli.
Gražiausių vasaros emocijų bibliotekos lankytojos neskuba paleisti... Tykų rugsėjo mėnesio vakarą mokėmės atsipalaiduoti pasinerdami į taškavimo meną, po 10 min. įsivyravo ramybė, o netrukus jūros akmenėliai įgavo spalvotus mandalų veidus. Supratome, kad taškuoti, kaip ir padėti gyvenimišką tašką, nėra lengva, bet labai įtrauku ir įdomu. Antrasis edukacijos etapas – spalvoto smėlio sluoksniavimas pasirinktame kambaryje. Spalvos ryškios ir menančios vasarą. Dėkoju Laimai Kalėdaitei už edukaciją. Kviečiame prisijungti prie mūsų veiklų.
Šlienavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė E. Grušienė