Rugpjūčio mėnesio veiklos Vilkijos bibliotekoje

Trečiadienis – ukrainiečių vaikų žaidimų diena bibliotekoje.

Vaikų vasaros užimtumo programos metu bibliotekoje vyko įvairiausios edukacijos, sensoriniai skaitymai, judrūs žaidimai. Vilkijos slaugos ligoninėje vaikai aplankė ligonius, įteikė savo rankomis pagamintas atvirutes bei pasidalijo šiltais linkėjimais. Reikšmingą paskaitą apie vaikų higieną vedė Vilkijos pirminės sveikatos priežiūros centro gydytoja akušerė Regina Morkevičienė. Ji užimtumo programos dalyviams suteikė vertingų žinių apie asmens higieną.

Bibliotekoje susitikome su žinomu floristu Marijumi Gvildžiu, žinomu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Vaikai su dideliu susidomėjimu klausėsi floristo pasakojimų apie augalų tvarumą ir jų pritaikymo galimybes kasdienybėje. Edukacijos metu mažieji stovyklautojai, vadovaujami Marijaus, kūrė žvakides iš obuolių, ajerų lapų ir kitų žalumynų, kuriuos nesunkiai galima rasti savo aplinkoje.

Rugpjūčio 27 dieną Vilkijos miesto bibliotekos knygų išdavimo taške vyko sensoriniai skaitymai iš Giedrės Veličkienės spalvinimo knygelės „Baubukas ir draugai“. Šis užsiėmimas sudomino mažuosius ukrainiečius: jie ne tik klausėsi smagios bei įdomios istorijos, bet ir dalyvavo kūrybinėje veikloje.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos renginių organizatorė Živilė Žukauskienė bei Vilkijos padalinio vyr. bibliotekininkė Jolanta Bačėnienė rugpjūčio 29 dieną surengė gražią pilietiškumo akciją „Laisvės spalvos“, skirtą Ukrainos nepriklausomybės dienai paminėti. Šiame susitikime ukrainiečių vaikai, gyvenantys Lietuvoje, galėjo ne tik prisiminti savo tėvynę, bet ir prasmingai bei kūrybingai praleisti laiką. Edukacinės programos metu vaikai kartu su savo mamomis lankstė gerves iš mėlynos ir geltonos spalvų popieriaus, simbolizuojančio Ukrainos vėliavą. Ši kūrybinė veikla leido mažiesiems ugdyti meninius įgūdžius, stiprino bendruomeniškumo jausmą, skatino pasididžiavimą savo tautos simboliais.

Vilkijos bibliotekos vyr. bibliotekininkė Jolanta Bačėnienė