Rokų bibliotekoje – magiškas vandens tapybos pasaulis

Rokų bibliotekoje apsilankiusi Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos edukatorė Kristina supažindino vaikus su tapybos ant vandens kilme, vėliau parodė ir paaiškino kūrybos procesą.

Vaikai išbandė tūkstančius metų gyvuojančią techniką – tapybą ant vandens, kitaip vadinamą ebru menu. Jie eksperimentavo taškydami teptukais, piešė pagaliukais ir specialiais įrankiais, piešinius nuo vandens perkėlė ant popieriaus. Ornamentuose derino skirtingas ir kontrastingas spalvas.

Tikras smagumas vaikams buvo patiems susikurti savo piešinį. Bibliotekoje garsiai aidėjo vaikų emocijos, pamačius darbo rezultatus. Kiek spalvų, atspalvių bei skirtingų potėpių! „Piešti ant vandens net lengviau nei popieriaus lape“, – džiaugėsi ebru meną išbandę edukacijos dalyviai. O svarbiausia – kuriant šia technika, nereikia net mokėti piešti!

Džiaugiamės sėkminga edukacija ir dalijamės nuotraukomis.

Parengė Rokų bibliotekos vyr. bibliotekininkė Irena Petriškienė