Ringaudų bibliotekos veiklos balandžio mėnesį

Balandžio 5 d. susirinkę Ringaudų bibliotekoje Ringaudų pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai dalyvavo sensoriniuose skaitymuose pagal Lea Goldberg knygą „Nuomojamas butas“. Tai knyga apie santarvę, toleranciją ir meilę savo artimui, kuri ugdo komunikacinius įgūdžius. Nuostabu, kad ir kokie skirtingi būtume, kokių keistų įpročių turėtume, galime gyventi po vienu stogu. Atradimo džiaugsmą edukacijos dalyviai patyrė su modelinu, lavindami smulkiąją motoriką, kurdami daugiabučio interjerą.

Balandžio 9, 16 dienomis bibliotekoje Ringaudų pradinės mokyklos mokiniai aktyviai dalyvavo akcijoje „Metų knygos rinkimai 2023“. Jaunieji skaitytojai susipažino su knygomis, pretenduojančiomis į Metų knygos titulą Vaikų kategorijoje. Po pasirinktų ištraukų skaitymų, karštų diskusijų, vaikai internetu balsavo už labiausiai patikusią knygą.

Balndžio 12 d. Ringaudų bibliotekoje į skaitymo popietę susirinko Ringaudų pradinės mokyklos mokiniai paskaityti knygelių apie gamtą, paukščiukus, gyvūnus. Norėdami daugiau sužinoti apie bundantį pavasarį, vaikai savo jėgas išbandė „Kahoot“ platformos viktorinoje „Sveikas, pavasari“.

Balandžio 12 d. bibliotekoje mažieji bibliotekos lankytojai, Ringaudų pradinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai, patyrė daugybę teigiamų emocijų ir įspūdžių. Mažieji dalyvavo sensoriniuose skaitymuose pagal Lietuvos poeto, klasiko Justino Marcinkevičiaus poemėlę vaikams „Voro vestuvės“.  Teko gelbėti saulę iš voro voratinklių, klausytis, kaip paukščiai sveikina saulutę, stebėti per didinamąjį stiklą pastorėjusį nedorėlį vorą... Užsiėmimo metu vaikai lavino smulkiąją motoriką,  mokėsi laukti savo eilės, susikoncentruoti, lavino kūrybiškumą, kruopštumą.

Balandžio 16 d. susirinkę ištikimiausi bibliotekos lankytojai dalyvavo „Kahoot“ platformoje parengtoje viktorinoje „Tiesa ar mitas Lietuvos istorijoje“. Tai buvo smagi proto mankšta apie Lietuvą, įvykius prieš 100 metų bei svarbiausias asmenybes.

Balandžio 19 d. bibliotekoje jaunieji Ringaudų priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai, įkvėpti Zoë Tucker, Zoe Persico knygos „Greta ir milžinai“, panoro, kad juos, kaip ir Gretą Thunberg, išgirstume! Jie drąsiai stovėjo su plakatais ir sakė: „Stop miškų kirtimui. Streikas dėl klimato!“ Sensoriniuose skaitymuose vaikų rankomis sušildyti tvarūs gerumo paukšteliai apsigyveno išsaugotame miške. Džiugina! Mažieji atviri tvarumo ir aplinkos tausojimo idėjoms.

Balandžio 23 d. minint Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę „Europos šeimoje“ bei UNESCO pakvietus minėti Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną, bibliotekoje vyko knygos šventė – viešėjo „Debesų ganyklos“ („Terra Publica“) atstovė Ugnė Lisauskaitė. Ringaudų pradinės mokyklos mokinius Ugnė labai sudomino naujausiomis, dažais kvepiančios knygomis, kurias ji atsivežė iš leidyklos. Vyko „Kūrybiškos Europos“ programos projekto „Naujas slaptažodis: pokyčiai“ knygų pristatymas ir tvarių skirtukų dirbtuvėlės.

Balandžio 24 d. su fotomenininku, keliautoju Edmundu Kolevaičiu bibliotekoje vartydami autoriaus albumus „Pangea“, „Pangea 2“ bei „Tango“, popietės dalyviai patyrė pliūpsnį teigiamų emocijų. Viešėjęs svečias klausė: „Kokios yra tikrosios žmogiškos vertybės? Kas yra mūsų namai: šeima, gimtasis miestas, šalis, o gal visa Žemė?“. Minėtoji trilogija leidžia sekti kūrybinius autoriaus žingsnius, ieškant atsakymų į išsikeltus klausimus apie Žemę, žmoniją ir žmogiškumą. E. Kolevaitis fotografavo Meksikoje, Brazilijoje, Argentinoje, Peru, Bolivijoje, Urugvajuje, Kuboje, Mauricijuje, Dominikoje, Tailande, Kambodžoje, Vietname, Tanzanijoje, Pietų Afrikoje, Etiopijoje, Indijoje. Šių kelionių atvaizdai ir sugulė į jau minėtą albumą „Pangea“, vėliau buvo išleista antroji jo dalis „Pangea 2“, o 2019 m. pasirodė naujausias fotografo albumas „Tango“.

Ringaudų pradinės mokyklos mokiniai prisijungė prie kūrybinės akcijos „Gerumo paukšteliai bibliotekoje“, kuri džiugina bibliotekos lankytojus.

Balandžio mėnesį bibliotekoje gėrėjomės eksponuojama Ringaudų pradinės mokyklos priešmokyklinės grupės ugdytinių kūrybinių darbelių paroda „Paukščiai mano kieme...“ iš antrinių žaliavų (mokytoja Kristina Tamošiūnienė).

Parengė Ringaudų bibliotekos vyr. bibliotekininkė Vilija Mitkuvienė