Prasmingi susitikimai Ringaudų bibliotekoje

Sausio mėnesį Ringaudų pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės „Drugeliai“ vaikai bibliotekoje susipažino su vaikų poeto Anzelmo Matučio kūryba minint 100-ąsias rašytojo gimimo metines. A. Matutis išleido daugiau kaip 30 eilėraščių, poemų, eiliuotų pasakų knygų vaikams. 1984 m. rinktinė „Margaspalvė genio kalvė“ apdovanota tarptautiniu H. K. Anderseno diplomu (ir autorius įtrauktas į premijuotų rašytojų garbės knygą). Už lango snigo, o vaikai, skaitydami Anzelmo Matučio eilėraščius, mindami mįsles, svajonėse ir piešimo lapuose keliavo vingiuotu miško takeliu. Mažųjų piešiniuose palei miško kelią ant žemės, ore, po žeme virte virė girios gyvenimas.

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Šią svarbią Lietuvos žmonėms dieną Ringaudų pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupių „Žiogelių“ ir „Boružėlių“ ugdytiniai susipažino su skaudžiais Sausio 13-osios įvykiais. Apžiūrėję teminę parodą, vaikai suprato, kokie drąsūs, vieningi bei ištvermingi buvo Lietuvos žmonės, kai grėsė mirtinas pavojus Lietuvai. Ringaudų biblioteka pražydo neužmirštuolių pieva žuvusiems ir nukentėjusiems kovoje už Lietuvos laisvę. Neužmirštuolės žiedas simbolizuoja ištikimybę ir amžiną meilę.

Bibliotekoje šurmuliavo ir patys mažiausieji. „Rytmetyje su knyga“ Ringaudų pradinės mokyklos ikimokyklinės grupės „Bitutės“ vaikai smagiai leido laiką bibliotekoje su knyga! Beribė laisvė pažinti, atrasti, prisijaukinti Knygą.

Parengė Ringaudų bibliotekos vyr. bibliotekininkė Vilija Mitkuvienė