Poezijos popietė Rokų bibliotekoje

Ateikit, – niekad neapvilsiu, –
Dainelė šypseną pratęs,
Saulutės aukso jums pripilsiu
Į baltas baltas rieškutes.

Šiais nuostabiais Martyno Vainilaičio eilėraščio žodžiais pradėjome popietę ,,Jums aš volunge čiulbėsiu, šnarėsiu kadagio šaka...“, skirtą 90-osioms poeto gimimo metinėms paminėti. Daugybės eiliuotų pasakų, poemų, eilėraščių rinkinių autorius gimė Dzūkijoje, Mergežerio kaime, Varėnos rajone.

Bibliotekoje buvo eksponuojama knygų paroda ,,Dzūkijos, dainų ir pasakų krašto, sūnus“. Poetas parašė daugiau kaip 30 knygų vaikams. Jos kupinos vaizdo ir jausmo gyvumo, lyrizmo, humoro, tautosakos ir mitologijos elementų. Popietės dalyviai skaitė poeto eilėraščius ir juose radome tai, ko kiekvienam reikia: gimtinę, akmenėlį, miško laikrodį, gegutę ir gervę, debesėlį ir lietų, deivę ir laumę. M. Vainilaitis buvo tikras vaikų poetas. Jis teigė „atidaryti vaiko sielą – štai kur mūsų vaikų poetų tikslas“. Eilėraščių herojai atgijo vaikų piešiniuose.

Parengė Rokų bibliotekos vyr. bibliotekininkė Irena Petriškienė