Poeto Anzelmo Matučio poezijos rytmetis Ramučių bibliotekoje

Sausio 17 dieną Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus antrokai su mokytoja L. Bubliene dalyvavo Anzelmo Matučio poezijos rytmetyje, skirtame poeto 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Rytmečio metu antrokams buvo pristatyta poeto biografija ir kūryba. Labiausiai moksleivius sudomino vienas iš pagrindinių poeto kūrybos šaltinių – Gudų girioje, Uosupio upelio įlomėlėje, pastatytas namelis, vadinamas dreve. Šiame namelyje poetas kūrė savo eilėraščius. Išleista daugiau kaip 30 eilėraščių, poemų, eiliuotų pasakų knygų.

Renginio metu vaikai raiškiai skaitė poeto eilėraščius iš poezijos knygelių „Vaivorykštė ežerą semia“, „Bruknės karoliai“, „Kas žmogiuko širdyje“. Antrokai suprato, kad A. Matučio sukurti herojai skatina mylėti Tėvynę, tėvus, tausoti gamtą, nelikti abejingiems gamtos niokojimui. Mokiniai atsakė į trumpus viktorinos klausimus ir pažadėjo nupiešti skaitytų eilėraščių herojus.

Parengė Ramučių bibliotekos vyr. bibliotekininkė Vida Stavavojienė