Parodos Karmėlavos bibliotekos lankytojams

Karmėlavos bibliotekoje veikia siuvinėtų darbų paroda „Kryželis po kryželio“. Siuvinėjimas – itin sena tradicija, šiuo metodu lietuvės nuo seno puošdavo namų interjerą: gražiausius paveikslus siuvinėdavo, dabindavo prijuostes, patalus, skareles.

Ilgą laiką siuvinėjimas buvo viena populiariausių moterų rankdarbių rūšių Lietuvoje. Kryželio dygsniu siuvinėtų rankdarbių dar esama visoje šalyje, tačiau aptinkama vis rečiau. Šioje parodoje savo darbus pristatė karmėlavietė Regina Petrauskienė. Labai džiugu, kad siuvinėjimas nepamirštas ir šią išsaugotą seną tradiciją puoselėja jaunos moterys. Parodoje pamatysite gražių siuvinėtų paveikslų, pagalvėlių bei atvirukų.

Dar viena paroda bibliotekoje, skirta ir patiems mažiesiems, ir suaugusiems lankytojams, – tai respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus ugdytinių meninės kūrybos darbų paroda „Atvirukas krepšininkui“. Lietuviams krepšinis – populiariausia sporto šaka ir tarsi antra religija. Mes žaidžiame krepšinį visur: mokyklose, kiemuose, sporto salėse. Tikras lietuvis žino savo šalies krepšininkų vardus. Mūsų gimnazijos vaikai didžiuojasi seniūnijoje gyvenančiu garsiu krepšininku Jonu Mačiuliu, tad tarp visų atvirukų vienas skirtas būtent mūsų Jonui. Be to, vaikai linkėjimus perduoda linkėjimus J. Valančiūnui, D. Saboniui, E. Beržininkaičiui, M. Grigoniui, M. Kalniečiui ir kitiems. Darbais dalijasi Karmėlavos lopšelis-darželis „Žilvitis“, Kauno rajono Girionių darželis, Jonavos lopšelis-darželis „Bitutė“, Kauno miesto lopšelis-darželis „Šermukšnėlis“.

Parengė Karmėlavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė D. Jankauskienė