100-ųjų Klaipėdos krašto prijungimo metinių paminėjimas Babtų bibliotekoje

Sausio 16 dieną minime svarbią Lietuvai datą – Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos 100-ąsias metines.

„Aš nusieičiau į Klaipėdužę
Ant žaliųjų šalcelių......
Oi tėtuši, tėtuši mano,
Ant ko mane auginai...“

Dainuojame lietuvių liaudies dainas. Lygiai prieš 100 metų Lietuvos vyriausybė įvykdė gerai suplanuotą karinę akciją, žinomą Klaipėdos krašto sukilimo pavadinimu. 1923 m. sausio 10–15 d., dėl aktyvios Kauno valdžios politikos bei išreikštos nuostatos, esą Lietuva be Klaipėdos uosto ir krašto – kaip kūnas be galvos, ir organizuoto sukilimo kraštas buvo prijungtas prie Lietuvos. Šis sukilimas iki šiol laikytas sėkmingiausia, geriausiai suplanuota Lietuvos politikų, diplomatų, slaptųjų tarnybų ir kariuomenės operacija. Buvo žmonių, kurie prisiminė pasakojimus apie dalyvavimą šiame svarbiame Lietuvos istorijai sukilime. Tuo pačiu mums atiteko ir Kuršių Nerija. Nuotraukų galime rasti knygoje „Lietuvos kariuomenės karininkai 1918–1953“, VII–IX t.)

Parengė vyr. bibliotekininkė Danguolė Barkauskienė