Literatūriniai rytmečiai Domeikavos bibliotekoje

Vasario 23 d. gražų, saulėtą rytmetį mūsų biblioteką aplankė Domeikavos lopšelio-darželio priešmokyklinės „Spalviukų“ grupės ugdytiniai su mokytoja eksperte, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Renata Bindokaitiene. Su mažaisiais bibliotekos bičiuliais bandėme skaityti vaikų poetės Zitos Gaižauskaitės eilėraščius, kurie parašyti didžiosiomis raidėmis. Jungiant raidę prie raidės, skiemenį prie skiemens, keletą trumpų eilėraštukų įveikėme. Kad laikas neprailgtų, vėliau klausėmės, kaip autorės eilėraščius skaitė Irma Bukauskaitė (LBD Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skyriaus inicijuotas garsinių skaitymų ir edukacijų ciklas „Pažinkime šiandienos kūrėjus“.

Bibliotekininkių Dalės ir Jurgitos paskatinti, vaikai sudalyvavo viktorinoje apie Lietuvą. Visi atsakė bent po kelis klausimus, o šauniausias ir nepralenkiamas buvo Matas Jonušas, kuris atsakė net į 10 klausimų. Šiuo metu bibliotekoje vyksta akcija „Renkame gražiausią lietuvišką žodį“, skirta Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Tad mažieji bibliotekos bičiuliai labai atsakingai galvojo, rašė pačius gražiausius lietuviškus žodžius, o akcijos rezultatus paskelbsime kovo 15 d.

Vasario 24-osios rytą bibliotekoje apsilankė gimnazijos 2 klasės moksleiviai su mokytoja Inga Saldukiene. Kiekvieno mėnesio pabaigoje čia vyksta užklasinio skaitymo knygų pristatymas. Šį kartą nustebino mokytojos pasiūlyta idėja kitaip pristatyti perskaitytas knygeles. Visi vaikai atsinešė dėžes, kuriose buvo paslėptos kažkokios knygos užuominos. Pristačius knygos autorių, pavadinimą ir veikėjus, kiekvienas mokinys trumpai, keliais sakiniais, papasakojo apie knygos turinį ir iš dėžės traukė visokius daiktus: Pepės Ilgakojinės kojines, krepšinio kamuolį, marškinėlius ir medalį, vienaragius, kačiukus, buvo ir mumija. Vaikai spėliojo, kokie veikėjai ir įvykiai buvo aprašyti perskaitytose knygose. Visiems labai patiko toks žaidimas, reikalaujantis kruopštaus darbo ir sumanumo ruošiantis knygos pristatymui.

Parengė Domeikavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė Dalė Launikaitytė