Lietuvių kalbos dienos Užliedžių bibliotekoje

LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto bei Valstybinės lietuvių kalbos komisijos sprendimu, nuo 2016 m. kiekvienais metais vasario 16–kovo 11 dienomis Lietuvoje ir užsienyje rengiamos Lietuvių kalbos dienos. Šių dienų tikslas – didinti lietuvių kalbos žinomumą, prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje.

Šioms dienoms paminėti bibliotekoje parengta paroda „Mes gyvi kalboje“. O vasario 24 d. vyko viktorina „Gimtosios kalbos lobynai“. Joje dalyvavo Užliedžių mokyklos-daugiafunkcio centro 3a kl. mokiniai ir jų mokytoja Rita Baranauskienė. Vaikai susiskirstė į keturias komandas: „Lietuvos siūlai“, „Žalgiris“, „Aukso protas“ ir „Spalvota Lietuva“. Viktorinos klausimai buvo iš lietuvių kalbos rašybos, morfologijos, tarmių ir istorijos temų. Baigę mokiniai turėjo įvertinti savo žinias. Dauguma atsakė, kad sužinojo daug naujų dalykų apie lietuvių kalbą.

Parengė Užliedžių bibliotekos vyr. bibliotekininkė V. Stancelienė