Laisvės gynėjų dienos minėjimas Zapyškio bibliotekoje

Laisvės gynėjų dieną minėdami bibliotekoje susitikome su Zapyškio krašto žmogumi, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataru gerb. Leonu Milčiumi.

Sausio įvykiams atminti žiūrėjome dokumentinį filmą „1991 m. sausio 13-oji. Trumpi siužetai“. Svečias pasidalijo prisiminimais apie įvykius, kaip Sovietų Sąjungos vadovybė siekė jėga užimti visus pilietiniam perversmui reikšmingus valstybės objektus – Aukščiausiosios Tarybos rūmus, Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą. Tačiau drąsių Lietuvos žmonių, nepabijojusių be ginklų stoti prieš tankus, dėka esame laisvi.

Mokyklos 6a kl. mokiniai įdėmiai klausėsi atsiminimų ir nuoširdžiai padėkojo signatarui už galimybę tai išgirsti.

Parengė Zapyškio bibliotekos vyr. bibliotekininkė S. Petruškevičienė