Kūrybinė paroda „Dzūkų alėja“

2023-iuosius Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Aukštaitijos ir Dzūkijos (Dainavos) metais.

Šiemet sukanka 770 metų, kuomet pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose buvo paminėtas Dzūkijos (Dainavos) krašto vardas. Tokiu nutarimu siekiama atkreipti dėmesį į savitas Dzūkijos tradicijas, kultūros paveldą, tradicinius amatus ir verslus. O svarbiausia – išsaugoti šio etninio regiono išskirtinumą ir savimonę.

Dzūkijos (Dainavos) krašto metams paminėti Kulautuvos bibliotekoje surengta kūrybinė paroda „Dzūkų alėja“, kurioje ne tik susipažinsite su informacija apie pastarojo krašto išskirtinumą, bet ir galėsite pasigrožėti tikrais, autentiškais Dzūkijos krašto tautiniais kostiumais, kuriuos bibliotekos parodai paskolino tautinių kostiumų salonas „Rūta žalioji“.

Be to, ši paroda yra konkurso „Aukštaitija ir Dzūkija tarp Raudondvario ir Vilkijos“ dalis. Kviečiame užsukti ir pasidomėti!

Parodą ir tekstą parengė vyr. bibliotekininkė Živilė Žukauskienė