Kunigas ir poetas iš Rokų

Vasario 28 d. Rokų bibliotekoje buvo paminėtos kunigo, poeto, švietėjo Motiejaus Gustaičio gimimo metinės. Bibliotekininkė apžvelgė jo veiklą ir kūrybą, skaitė poeto eiles. Galiausiai prie atminimo kryžiaus uždegėme žvakučių ir tylos minute pagerbėme savo kraštietį.

Kunigas ir poetas, pedagogas ir kultūros veikėjas Motiejus Gustaitis gimė vasario 27 d. Rokuose, ūkininko šeimoje. Mokėsi Panemunės pradžios mokykloje, vėliau tęsė mokslus Marijampolės gimnazijoje. Čia baigęs penkias klases, įstojo į Seinų kunigų seminariją. M. Gustaitis – pirmasis lietuvių poetas, už filologinius tyrinėjimus gavęs mokslinį daktaro laipsnį. Jis parašė pirmą lietuvių kalbos stilistikos vadovėlį.

Mes, rokiečiai, puoselėjame šio garbaus žmogaus atminimą: 1999 m. pastatytas atminimo kryžius, 2005 m. – atminties akmuo tėviškėje; seniūnijoje jo vardu pavadinta gatvė; bibliotekoje renkama kraštotyros medžiaga apie M. Gustaitį.

Rokų padalinio vyr. bibliotekininkė Irena Petriškienė