Kovo mėnesio veiklos Ežerėlio bibliotekoje

Kovo mėnesio veiklos Ežerėlio bibliotekoje

Kovo 1–12dienomis Ežerėlio biblioteka virto mokymosi erdve suaugusiesiems. Mokymų tema – „Darbas kompiuteriu ir jo galimybės“.

 

Lietuvių kalbos dienoms ir pasaulinei poezijos dienai atminti dalyvavome Lietuvos bibliotekininkų draugijos Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skyriaus inicijuotoje akcijoje „HAIKU savo krašto žmonėms ir gamtai“. Kovo 8-ąją su Ežerėlio pagrindinės mokyklos penktokais mokėmės rašyti haiku, vaikaidalyvavo kūrybinėje veikloje.

 

Kovo 13 d. vyko Knygnešio dienai skirti garsiniai skaitymai su Ežerėlio pagrindinės mokyklos trečiokais ir mokytoja D. Laurinaitiene. Kitame susitikime kovo 25 d. dalyvavome viktorinoje „Knygnešio keliais“.

 

Kovo 13 d. popietę susirinkę vaikų skaitytojų klubo nariai susipažino su Ežerėlyje gimusia ir gyvenančia rašytoja Renata Bee bei jos knyga „Spalvų namelis“.

 

Kovo 14-osios edukacijoje „Mano gimtinė – Lietuva“ dalyvavo Kauno rajono Ežerėlio lopšelio-darželio priešmokyklinukai. Smalsūs ir tyrinėjantys vaikučiai su auklėtoja D. Nėniuviene bei jos padėjėja prisijungė paminėti mums, lietuviams, svarbią datą – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Vaikai klausėsi apie Lietuvos simbolius – trispalvės spalvų reikšmes, herbą, atliko praktines užduotis.

 

Kovo 14 d. popietė buvo šauniai praleista Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje su Ežerėlio pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininke Ligita (kuri paruošė mokinį konkursui) ir dvyliktoku Nojumi. Čia vyko lietuvių literatūros klasiko Kristijono Donelaičio 310-osioms gimimo metinėms paminėti skirto dailyraščio konkurso „Lietuvos metai“ baigiamasis renginys. Norime pasidžiaugti, kad aktyviai dalyvavo 6 ir 12 klasės mokiniai iš Ežerėlio pagrindinės mokyklos. Dvyliktokas Nojus užėmė garbingą II vietą.

 

Kovo 18 d. rytmetį su Ežerėlio pagrindinės mokyklos mokytoja D. Baronaitiene ir jos auklėtiniais antrokais keliavome po Lietuvą. Ežerėlio bibliotekoje vyko Lietuvos nepriklausomybės dienai skirti garsiniai skaitymai. Susipažinome su keturiais didžiausiais Lietuvos miestais, tyrinėjome žemėlapį, aiškinomės, kuo skiriasi miestas nuo kaimo. Sužaidėme žaidimą „Būkime keliautojais ir atradėjais“, ieškojome gimtųjų namų, bandėme įveikti įvairias praktines užduotis.

 

Siekdami skatinti visuomenę kritiškai vertinti internete pateikiamą informaciją, kovo 19–20 dienomis ugdėme kritinį mąstymą medijų ir informacinio raštingumo mokymuose MIRKT suaugusiesiems.

 

Kovo 20 d. kūrybinių dirbtuvių „Laisvė kūrybai“ metu su pradinukais ruošėmės artėjančioms Šv. Velykoms.

 

Kovo 21-ąją Ežerėlio bibliotekoje smagiai leidome laiką su puikia Ežerėlio kultūros centro etnografe J. Bytaute bei Ežerėlio gyventojais. Etnografė Jūratė mums papasakojo apie šiuolaikišką paukščių gamybos būdą, o draugystė su šienu suteikė moterims laisvę improvizuoti.

 

Kovo 25d. susirinkę Ežerėlio lopšelio-darželio priešmokyklinės grupės auklėtiniai su auklėtoja Asta Milčiūte bei jos padėjėja Loreta Raižienė klausėsi įdomios, pamokančios istorijos apie peliuką Luką. Edukacinio užsiėmimo metu „Boružėlės“ grupės vaikai gamino knygiukus, vartė korteles, atliko įvairias praktines užduotis. Likus savaitei iki Šv. Velykų vyko sensoriniai skaitymai pagal Annos Casalis knygą „Peliuko Luko prasimanymai“.

 

Nuo seno tikėta, kad kiaušinių marginimas turi magiškos galios. Kovo 27-ąją  vyko magiška kūrybinė edukacija „Senovė ir dabartis“ su pradinukais. Jos metu diskutavome apie smagiausią ir laukiamiausią pavasario šventę, kada ji švenčiama, kaip vaikai margina kiaušinius namuose, kokius raštus renkasi, kokiems spalvų dažams teikia pirmenybę. O kūrybinės edukacijos dalyviai buvo supažindinti su kiaušinių marginimo būdais, raštais, simboliais, spalvų reikšmėmis senovėje bei kaip marginami kiaušiniai šiuolaikinėmis technikomis. Dalyviams vaikams buvo įdomu savo įgytas žinias pritaikyti praktinėse užduotyse.

 

Kovo 28-ąją Suaugusiųjų skaitytojų klubo susitikime pynėsi fantastikos elementai, meilė, intriguojančios detalės , dvasininko pasaulėvaizdis, baimės formos, kūrybinis poeto Vytauto Mačernio palikimas.

  

Kitas įdomus renginys – rašytojo, istoriko Giedriaus Petkevičiaus knygos „Kruvinos saulėgrąžos. Rusijos–Ukrainos karo dienoraštis“ pristatymas. Karybos apžvalgininkas G. Petkevičius tarnavo Krašto apsaugos savanorių pajėgose, studijavo VDU Istorijos fakultete, dirbo psichologu su nuteistaisiais, lankė Lietuvos kariuomenės dalinius bei pratybas. Autoriaus pristatytoje knygoje keliami klausimai apie dabar vykstančius įvykius: koks karas yra Ukrainoje? Kokiomis priemonėmis kariauja Ukraina? Iš kur kyla Rusijos agresija? Kas lemia šiuolaikinę karo sėkmę? Kokia klasta ir praradimai gresia mums?. Tai 4-oji rašytojo knyga. Trys ankstesnės irgi skirtos karo temai: „Karo anatomija“, „Didžiųjų karų paslaptys“ ir „Karo žmonės“.