Kartu su gamta

Ankstų rytą Pasaulinės laukinės gamtos dienos paminėti į Neveronių biblioteką atskubėjo Neveronių gimnazijos jauniausioji klasė, lydima auklėtojų R. Tatlauskienės ir S. Vaidelienės. Vaikai atvyko nešini pačių sukurtu plakatu, pristatančiu 2022 m. išrinktus svarbiausius augalus ir kitus organizmus. Bibliotekininkė trumpai papasakojo apie laukinės gamtos svarbą planetai ir jai gresiantį pavojų. Mažieji sužinojo, kokios reikšmingos pelkės ir miškai stengiantis sustabdyti klimato atšilimą bei išsaugoti pusiausvyrą planetoje. Bibliotekos darbuotojos sukurta „Kahoot“ viktorina leido vaikams ne tik pagilinti žinias, bet ir džiaugsmingai reikšti emocijas, džiūgauti dėl kiekvieno atspėto klausimo. Vėliau mokinukams pasiūlyta kūrybinė užduotis su Montessori ugdymo metodu naudojamomis šenilinėmis lazdelėmis. Išlankstyti ką nors iš gamtos – regis, paprasta užduotis, bet vaikams teko pasukti galveles.

Parengė Neveronių bibliotekos vyr. bibliotekininkė G. Grybienė