Karmėlavos bibliotekos veiklos lapkričio mėnesį

Karmėlavos bibliotekos veiklos lapkričio mėnesį

Lapkričio mėnesį bibliotekose vyko ypatinga Šiaurės šalių literatūros savaitė, skatinanti skaitymą bei supažindinanti lankytojus su Šiaurės šalių literatūra ir kultūra. Šių metų tema buvo skirta Islandijos nepriklausomybės 80-mečiui. Bibliotekoje apsilankė Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos trečiokai su mokytoja J. Zernoviene. Jaunieji skaitytojai susipažino su Islandijos istorija ir kraštovaizdžiu bei sužinojo, kodėl mes esame dėkingi Islandijos žmonėms. Garsiai skaitėme islandų rašytojos Ran Flygenring knygos „Ugnikalnis“ ištrauką. Kartu su knygos herojais keliavome po Islandiją, stebėjome gamtą. Kai pamatėme ugnikalnį, kilo noras ir patiems jį sukurti. Kūrybos proceso metu vaikai sužinojo, kiek ugnikalnių turi Islandija, kaip jie veikia tikrovėje.
 
Suaugusiųjų mokymosi savaitės metu bibliotekoje buvo pristatyta Karmėlavos gyventojos , buvusios mokytojos Irenos Reginos Zacharovos darbų paroda. Vąšeliu nertų darbų (subtilių servetėlių) pristatymas bibliotekoje tapo jaukiu renginiu: buvo parodytas rankdarbių grožis ir pasidalyta nėrimo technikos subtilybėmis. Autorė papasakojo apie medžiagų pasirinkimą ir įkvėpimo šaltinius. Buvo akivaizdu, kad tokia veikla skatina bendravimą ir kūrybinę saviraišką.
 
Suaugusiųjų mokymosi savaitės metu biblioteka kvietė susitikti prie ekranų ir žiūrėti akcijos „Senjorų dienos internete 2024“ tiesiogines transliacijas įvairiomis temomis. Taip pat vyko edukacija, kaip iš natūralių ingredientų pasigaminti unikalų muilą, pritaikytą individualiems poreikiams. Dalyviai galėjo eksperimentuoti su kvapais, spalvomis. Tai buvo puiki galimybė ne tik susipažinti su muilo gamyba, bet ir atsipalaiduoti kūrybinėje aplinkoje bei parsinešti namo savo pagamintą produktą!
 
Karmėlavos lopšelio-darželio „Žvaigždučių“ grupės vaikai su auklėtoja E. Zavodskiene dalyvavo sensoriniuose skaitymuose „Pažinkime emocijas“. Garsiai skaitėme knygą „Mano didžioji emocijų knyga“. Knygos veikėjo meškiuko istorija paskatino diskusiją apie emocijų įvairovę ir svarbą. Veiklų metu naudojome emociukus – specialias lėles, įkūnijančias emocijas. Mažieji piešė emocijų veidelius, dalyvavo žaidime, kuriame reikėjo atspėti pavaizduotą vieną iš jausmų, taip pat kiekvienas spalvino savo emociuką. Vaikų emocinį intelektą lavinančias, empatiją skatinančias, emocinius iššūkius įveikti mokančias veiklas padėjo vesti Kauno rajono socialinių paslaugų centro darbuotoja I. Gadliauskienė.
 
Karmėlavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė D. Jankauskienė