Karmėlavos bibliotekos veiklos birželio mėnesį

Ar kas skaitėte „Laikrodžių pasaką“? Ar gali laikrodžiai tarpusavyje kalbėtis? Tai sužinojo Karmėlavos gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai, apsilankę bibliotekoje. Sensoriniuose skaitymuose garsiai skaitėme V. Kandroto „Laikrodžių istorijas“, prisiminėme, kokius laikrodžius pažįstame. Klausėmės įvairių laikrodžio skleidžiamų garsų. Vėliau skaitėme nuostabią knygelę, parašytą ir iliustruotą nepakartojamosios Debi Gliori. Ši istorija padėjo mažiesiems suprasti, kas ir kokiu paros metu daroma. Vėliau vaikai pasigamino po laikroduką.

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, siekdama gerinti vaikų užimtumą vasaros atostogų metu bei skatinti kūrybiškumą, kviečia mažuosius poilsiautojus į nemokamas vaikų vasaros užimtumo programos veiklas. Karmėlavos bibliotekoje smagi vasara jau prasidėjo! Vaikai žaidė loginius žaidimus, dalyvavo kūrybinėse edukacijose, klausėsi garsinių skaitymų ir registravosi į vasaros skaitymo iššūkį „Vasara su knyga“.

Bibliotekos skaitytoja Kotryna mokė vaikus pinti apyrankes, o savanorė Luknė surengė viktorinų turnyrą. Bibliotekoje apsilankiusi skautė Kristina papasakojo vaikams apie skautų organizacijos veiklas, pažiūrėjome pažintinį filmą apie skautų stovyklas. Perskaitę M. Lasinsko pasaką apie vaistažoles, vaikai rinko gėles ir kūrė paveikslėlius. Kitą dieną skyrėme ekologijai: žaisdami estafetę mokėmės rūšiuoti, o iš suspausto kartono gaminome vėjo malūnus.

Biblioteka atsisveikino su pirma vaikų vasaros užimtumo pamaina. Visą savaitę vaikai bendravo, žaidė, piešė smėliu, kūrė paveikslėlius, gamino kvapniuosius muiliukus, dėliojo mozaikas, sprendė galvosūkius ir klausėsi skaitomų knygų.

Parengė Karmėlavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė D. Jankauskienė