Karmėlavos bibliotekos balandžio mėnesio veiklos

Karmėlavos biblioteka kvietė skaitytojus į jaukų literatūrinį susitikimą su rašytoja, poete ir muziejininke, buvusia ilgamete Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktore Aldona Ruseckaite. Rašytoja pristatė savo biografinius romanus apie žymias Lietuvos kultūros asmenybes. Jos romanai apie Maironį , S. Nėrį, V. Mačernį, Žemaitę sulaukė didelio skaitytojų susidomėjimo. Susitikimo metu akcentuotas romanas „EMMI. Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimo moterys“: rašytoja A. Ruseckaitė dalijosi kūrybos užkulisiais, atsakė į lankytojų klausimus apie iškilių knygos herojų gyvenimus ir sudėtingus likimus. Knygų mylėtojai prasmingai praleido vakarą su viena ryškiausių mūsų literatūros asmenybių. Pažintį su rašytoja dovanojo Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka.
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka tęsia pažintinių žygių Kauno rajone iniciatyvą, skirtą garbingam Kauno rajono ir bibliotekos 70-mečio jubiliejui pažymėti. Tai puiki proga gyventojams prisiminti rajono istoriją, pagerbti praeities ženklus ir iš naujo atrasti unikalius kultūros bei istorijos objektus.
Balandžio 23d. Karmėlavos miestelyje įvyko pažintinė „Ekskursija po Karmėlavos lankytinas istorines vietas“. Renginį moderavo Karmėlavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė Daiva Jankauskienė, o miestelio istoriją įtaigiai ir su meile pristatė istorijos mokytoja Vilija Čerkašinienė.
Ekskursijos dalyviai išsamiau sužinojo apie Karmėlavos skvere esančius suolelius, skirtus nusipelniusiems krašto žmonėms ar istoriniams įvykiams atminti. Užsukome į Karmėlavos Balio Buračo mokykloje įkurtą Balio Buračo muziejų. Čia ekskursijos dalyviams grojo istorijos mokytojas Karolis Kasperas, dainavo Ramučių laisvalaikio salės kultūrinių renginių organizatorė Eglė Zautrienė.
Antrą ekskursijos dalį skyrėme Karmėlavos bažnyčios istorijai. Nors ši kadaise garsi įspūdinga bažnyčia neišliko iki šių dienų, vis dėlto tai išskirtinis paveldo objektas, liudijantis gilias miestelio religines tradicijas ir istorines peripetijas. Tai unikalus kultūros ir kasdienybės derinys, atspindintis gyvą istorijos ir šiandienos ryšį.
Tęsiant pažintį su Kauno rajono istorija, bibliotekoje galima pamatyti Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos kraštotyros būrelio vaikų (vadovė V. Čerkašinienė) fotografijų parodą „Saugant praeitį: Karmėlavos karinis paveldas“. Jaunieji kūrėjai dalijasi savo žvilgsniu į mūsų krašto praeitį.
Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos antrokai su mokytoja V. Kriščiūnaite atėjo į biblioteką susipažinti su pasakų karaliumi Hansu Kristianu Andersenu. Minėdami 220-ąsias gimimo metines, kalbėjome apie rašytojo gyvenimą ir gražiausias pasakas. Skaitėme „Bjauriojo ančiuko“ pasaką, paskui pažiūrėjome animacinį filmuką, aptarėme veikėjus ir jų jausmus, herojaus kelionę nuo vienišumo iki savęs atradimo. Vėliau visi kibo į kūrybinį darbą. Mažieji menininkai spalvino bjaurųjį ančiuką, lipdė iš plastilino ir kūrė aplikacijas iš krepinio popieriaus. Bibliotekoje skambėjo vaikų juokas, kūrybiškumas liejosi per kraštus, o kiekvienas kūrinys tapo unikalia H. K. Anderseno pasakos interpretacija.
Bibliotekoje svečiavosi Balio Buračo gimnazijos trečiokai su mokytoja J. Zernoviene. Vaikai buvo supažindinti su patarlėmis – sužinojo, kaip jos gimsta, ką reiškia ir kodėl iki šiol yra svarbios mūsų kalboje. Vėliau mokiniai iliustravo patarles ir priežodžius, aptarėme jų reikšmę, o galiausiai smagiai pasivaržėme su dirbtiniu intelektu – kas geriau supranta patarlių prasmę? Kūrybos, juoko ir išminties tikrai netrūko! Bet šį kartą nugalėjo... DI
Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitei ir Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos 70-mečiui paminėti bibliotekos mažieji lankytojai jungėsi į Lietuvos bibliotekininkų draugijos Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skyriaus organizuojamas literatūrinės dirbtuves „Mažieji krašto pasakoriai“. Užsiėmime dalyvavo Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos trečiokai – skaitė Z. Gaižauskaitės eilėraščius ir juos iliustravo.
Karmėlavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė D. Jankauskienė