Dovanos ir seni geri romansai mūsų draugams nuo Kauno rajono bibliotekininkų

Kasmet Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai vykdo akciją „Gerumas šildo“. Šiemet bibliotekininkai aplankė Ežerėlio slaugos namus bei Vilkijos vaiko ir šeimos gerovės centrą „Nemuno krašto vaikai“, kuriame teikiamos ilgalaikės ir trumpalaikės socialinės globos paslaugos.
Ežerėlio slaugos namuose bibliotekininkams talkino Babtų miestelio bendruomenės romansų grupė, kurios ilgametė narė yra Babtų bibliotekos vyr. bibliotekininkė D. Barkauskienė.

Prieš viešnagę slaugos namuose bibliotekininkai ruošė dovanas seneliams: mezgė kojines, kepė grybukus, suko medų, liejo žvakes, rinko įdomiausias knygas. Dovanas papuošė Audronės Rasymienės iš Panevėžiuko lino raižinys „Skaitantis paukštelis“. Įteikus dovanas seneliams, skambėjo seni geri romansai: „Ar meni, kaip pievoje žydėjo“, „Aš pamilau pamilau lauko gėlę“ ir kt., o senolių veidais tekėjo prisiminimų ašara lengva.

„Kaip nedainuoti, kai jaunystės dainas dainuojate“, – kalbėjo viena iš slaugos namų gyventojų. „Pats brangiausias dalykas, kurį mes galime padovanoti vieni kitiems, – tai mūsų laikas, juk taip mes atiduodame dalelę savo gyvenimo, todėl džiaugiamės kiekviena akimirka, praleista kartu su jumis“, – kalbėjo Babtų bibliotekos vyr. bibliotekininkė Danguolė.

Pas mažuosius draugus į Vilkiją vyko Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos edukatorė Kristina Meilutė, jai talkino Vilkijos miesto bibliotekos vyr. bibliotekininkė Jolanta Bačėnienė. Artėjančių švenčių proga Karmėlavos, Neveronių ir Vilkijos bibliotekos dovanojo vaiko ir šeimos gerovės centrui knygelių ir skanumynų, vaisių. Edukatorė Kristina Meilutė vedė meninio taškavimo edukaciją: akriliniais dažais vaikai taškavo kalėdinio dekoro elementus – angeliukus ir padėkliukus. Visi smagiai leido laiką, atsidavę kūrybai.

Dėkojame Ringaudų padalinio bibliotekininkėms V. Mitkuvienei ir D. Šarakauskaitei už pagalbą ruošiant dovanėles. Nuoširdžiai tariame AČIŪ „Nemuno krašto vaikų“ direktorei Vidai Rainienei, auklėtojoms ir vaikams už šiltą priėmimą bei smagiai praleistą laiką. Lietuvos bibliotekininkų draugijos (LBD) Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skyriaus vardu linkime pačių smagiausių ir sveikiausių artėjančių švenčių.

Vilkijos padalinio vyr. bibliotekininkė J. Bačėnienė, Babtų padalinio vyr. bibliotekininkė D. Barkauskienė, LBD Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skyriaus pirmininkė D. Jankauskienė