Gruodžio mėnesio veiklos Užliedžių bibliotekoje

Gruodžio 14 d. bibliotekoje lankėsi Užliedžių mokyklos-daugiafunkcio centro PUG 2 auklėtiniai, jų mokytojos Monika Glebienė ir Danutė Griciūtė, taip pat padėjėja Aistė Pauliukaitienė. Vyko rytmetis „Mano emocijos“. Su vaikais kalbėjomės apie tai, jog būna įvairių emocijų: vienos priverčia juoktis, kitos – verkti, garsiai šaukti ar, priešingai, tyliai niurnėti, kartais apima noras visus apkabinti. Vaikai papasakojo, kaip jie šiandien jaučiasi. Vėliau skaitėme Debi Gliori knygelę „Mylėsiu tave, kad ir kas nutiktų“. Tai nuostabus pasakojimas apie begalinę mamos meilę. Pabaigoje vaikai piešė piešinius savo mamoms.

Ankstyvą gruodžio 16 d. rytą biblioteką aplankė Užliedžių mokyklos-daugiafunkcio centro „Pelėdžiukų“ grupės vaikai. Mažieji „pelėdžiukai“ gruodžio mėnesį dalyvauja projekte „Nykštuko laiškai“. Jie kiekvieną dieną iš nykštuko gauna laišką, kuriame būna parašyta užduotis. Šiandienos laiške buvo parašyta, kad vaikučiai turi keliauti pasisvečiuoti į biblioteką. Čia jų laukė „Saldumynų namelis“, dovanos ir Spragtukas. Klausydamiesi kerinčio „Gėlių valso“ iš Piotro Čaikovskio operos „Spragtukas“, skaitėme to paties pavadinimo nesenstančią pasaką.

Biblioteka kartu su Užliedžių mokyklos-daugiafunkcio centro 4a klase (vyr. mokytoja Vilma Nikontienė, mokytojos padėjėja Galina Korenevič) tęsia garsinių skaitymų ciklą „Skaitau draugams“. Skaitymas balsu, būnant su kitais, yra puikus vienijantis užsiėmimas. „Geriausia Kalėdų dovana visoje visatoje“ – taip vadinasi pasakojimas iš knygos „Kalėdų vakaro novelės“, kurį skaitė ketvirtokai. Jį perskaitę, mokiniai sužinojo, kad 2102 m. gruodžio 25 d. Žemė pagaliau apsivalys nuo taršos prakeiksmo ir taps sveika planeta. Vėliau mokiniai ėmėsi kūrybos – piešė kalėdines kojines.

Gruodžio 23 d. bibliotekoje lankėsi Užliedžių mokyklos-daugiafunkcio centro 1c klasės mokiniai, jų mokytoja Valerija Streckienė ir padėjėja Inga Vėlavičienė. Jie atvyko susipažinti su biblioteka, sužinoti, ką joje galima veikti ir kaip tapti bibliotekos lankytojais. Susitikimo metu kalbėjomės apie emocijas, o pabaigoje vaikai piešė savo emociją. Išeidami pažadėjo lankytis ir skaityti daug knygelių.

Parengė vyr. bibliotekininkė V. Stancelienė