Gruodis ir sausis Užliedžių bibliotekoje
Gruodžio 7 d. bibliotekoje lankėsi Užliedžių mokyklos-daugiafunkcio centro 1E klasės mokinių Skaitymo klubas ir jų mokytoja M. Venclauskienė. Vyko edukacija naudojant išmaniuosius prietaisus – planšetes ir mobiliuosius telefonus. Pirmokai turėjo išsirinkti po knygelę, ją perskaityti ir programėle „My Story“ sukurti savo elektroninę knygą. Tai puikus būdas skatinti vaikus skaityti knygas, lavinti raštingumą, kūrybišką mąstymą ir savarankišką mokymąsi.
Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama kasmetinė akcija „Bibliotekų knygų Kalėdos“ – graži ir prasminga tradicija, apgaubianti knygų mylėtojus kalėdiška gerumo ir dalijimosi džiaugsmo aura. 2023 m. gruodžio 4–2024 m. sausio 17 d. trukusios akcijos šūkio „Dovanokime skaitymą“ paskatinti skaitytojai dovanojo knygas Kauno rajono bibliotekoms. Šiemet akcijos rėmėjas „Asseco Lietuva“ nusprendė svariai prisidėti prie LBD akcijos ir padovanoti knygų bibliotekoms. Paskelbto konkurso viena iš šešių nugalėtojų tapo Užliedžių biblioteka – Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos padalinys, veikiantis vienoje sparčiausiai besiplečiančių Kauno rajono gyvenviečių, į kurią noriai keliasi jaunos šeimos.
Gruodžio 19 d. Užliedžių bendruomenę pasiekė džiugi žinia – prie prekybos centro „Šilas“, adresu A. Šapokos g. 38, Kaunas, veikia knygomatas. Tai patogi bei šiuolaikiška paslauga, suteikianti žmonėms galimybę iš anksto iš bibliotekos užsakytas knygas atsiimti bekontakčiu būdu 24 val. per parą. Paslauga nemokama.
Sausio 24 d. bibliotekoje vyko 2 edukacijos. Viena iš jų – „Jaunojo žolinčiaus akademija“, skirta 1–5 kl. moksleiviams. Edukacijoje dalyvavo Užliedžių mokyklos-daugiafunkcio centro 4B klasės mokiniai ir jų mokytoja D. Čistovienė. Tai edukacija apie gamtos pažinimą ir puoselėjimą. Remiantis M. Lasinsko knyga „Vaikai vaistažolių pasaulyje“, mokiniai susipažino su populiariausiomis Lietuvoje augančiomis vaistažolėmis. Kuo vaistažolės mums naudingos? Kaip senovėje žolininkai ruošdavosi žoliauti? Kaip ir kada renkamos žolelės, kaip jos kvepia ir atrodo?
Ketvirtokai ieškojo atsakymų į šiuos klausimus ir, panaudodami grafikos techniką, sukūrė savo vienetinius augalų atspaudukus. Edukaciją vedė Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos edukatorė K. Meilutė.
Antrą edukaciją vedė Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos edukatorė V. Steponaitienė. Ji supažindino moksleivius su bibliotekos sukurtu interaktyviu stalo žaidimu visai šeimai „Būkime keliautojais ir atradėjais“. Tai pirmasis stalo žaidimas apie Kauno rajoną, sukurtas pritaikant informacines technologijas. Žaidimu šiuolaikiškai pristatomos Kauno rajono materialaus ir nematerialaus paveldo vertybės. Trečiokų komandos varžėsi, kurie pirmieji sudėlios Kauno rajono žemėlapį, poromis bandė atkurti ir perpiešti Kauno rajono kontūrus, kelius, upes, miestelius bei išbandė išmaniųjų robotukų „Ozobot“ galimybes, keliaudami po Kauno rajoną. Edukacijos dalyviai – Užliedžių mokyklos-daugiafunkcio centro 3A klasės mokiniai ir jų mokytoja R. Baranauskienė.
Užliedžių biblioteka ir šiais metais vykdo sensorinius skaitymus. Sausio 26 d. bibliotekoje lankėsi Užliedžių mokyklos-daugiafunkcio centro „Voveriukų“ studijos vaikai ir jų auklėtoja J. Prameneckaitė. Skaitėme Annos Casalis knygelę „Peliuko Luko prasimanymai“. Tai nuotaikingas pasakojimas apie peliuką, kuris kartais neklausė savo tėvų ir jiems melavo. Sensoriniai skaitymai – tai edukacinė programa vaikams, kai pasitelkus visus penkis žmogaus pojūčius (regą, klausą, lytėjimą, uoslę ir skonį) siekiama perteikti skaitomą tekstą. Naudojant įvairias sensorines priemones, vaikai skatinami kartoti, imituoti pasakos veikėjų veiksmus: žiūrėti į paveikslėlius, plautis rankas, valytis dantis, uostyti uogienę, šokti ir t. t. Sensoriniai skaitymai itin naudingi kalbinei ir komunikacinei vaiko raidai, nes jų metu turtinamas vaikų žodynas, o skaitymo procesas paverčiamas dinamiška, įtraukiančia, nuotaikinga veikla. Be to, lavėja vaikų bendravimo įgūdžiai ir plečiamas akiratis.
Parengė Užliedžių bibliotekos vyr. bibliotekininkė V. Stancelienė