Europos paveldo dienos Čekiškės bibliotekoje

Rugsėjo 6 – 13 d. minėjome Europos paveldo dienas. Šių metų tema „Kultūros paveldas: ryšiai, įtakos, keliai“. Europos paveldo dienos – tai didžiausias kultūros paveldo pažinimui skirtas renginys, vykstantis rugsėjo mėnesį visoje Europoje. Renginio tikslas – ugdyti visuomenės sąmoningumą, prisiimti atsakomybę už kultūros paveldo išsaugojimą ir perdavimą ateities kartoms. Šių metų Europos paveldo dienų tema siekiama parodyti kultūros paveldo objektus, atskleisti jų istorijas bei vertes platesniame geografiniame ir istoriniame kontekste.

Čekiškės bibliotekoje buvo surengta edukacija „Pažinkime kultūros paveldą Kauno rajone“, kurioje 5 klasės mokiniai (lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja L. Litvinskienė), pasinaudodami virtualiu gidu „Išmanusis kultūros kelias Kauno rajone“, keliavo po Kauno rajono svarbiausius, žymiausius objektus. Virtualus gidas „Išmanusis kultūros kelias Kauno rajone“ – tai interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė, skirta susipažinti su Kauno rajone esančiais reikšmingais ir unikaliais kultūros, architektūros, archeologijos ir gamtos paveldo objektais bei žymiais Kauno rajono žmonėmis.

Su trečios klasės mokiniais (mokytoja J. Girdauskienė) vykusioje pamokoje žaidėme Kauno rajono Viešosios bibliotekos sukurtą edukacinį ir nuotaikingą stalo žaidimą visai šeimai „Būkime keliautojais ir atradėjais“. Tai pirmasis stalo žaidimas apie Kauno rajoną, sukurtas pagal informacinių technologijų panaudojimo principus. Žaidimu šiuolaikiškai pristatomos Kauno rajono materialaus ir nematerialaus paveldo vertybės, skatinama ne tik turiningai, bet ir kokybiškai praleisti laisvalaikį.

Čekiškės bibliotekos vyr. bibliotekininkė I. Krasauskienė