Birželio mėnesio veiklos Zapyškio bibliotekoje

Priešmokyklinukai „Smalsučiai“ pažymėjo vaikų mylimo rašytojo K. Kasparavičiaus jubiliejinį gimtadienį. Renginyje „Kviečiu mažąjį skaitytoją svajoti“ skaitėme pasaką „Sargas“ ir vaikai dalyvavo skaitymo skatinimo akcijoje „Aš – knygos ambasadorius“.

Bibliotekoje šį mėnesį startavo vaikų vasaros užimtumo programa „Pradėk vasaros atostogas su Zapyškio biblioteka“. Visi jos dalyviai priėmė „Vasaros su knyga“ iššūkį, tad kiekvienos dienos užimtumo programos veiklas pradedame skaitymais pagal akcijos užduotis.

Besiruošdami artėjančiam Lietuvos dainų švenčių 100-mečiui, karpėme, klijavome ir visų Lietuvos regionų tautiniais drabužiais aprengėme popierines lėles. Vyko sensoriniai skaitymai pagal rašytojos I. Narijauskienės terapinės pasakos vaikams „Pelėda Drūlija ir diena NE“.

Ežerėlio kultūros centro etnografė Jūratė Bytautė, artėjant Joninių šventei, pamokė pinti vainikus iš lauko gėlių. Etnografė papasakojo vaikams apie Joninių šventę, papročius. Puošėmės nusipintais vainikais, vaišinomės atsineštomis vaišėmis.

Bibliotekon užsukusi vaikų knygų kūrėja Renata Bee padovanojo bibliotekos skaitytojams savo knygelę „Spalvų namelis“ – visi norintys kviečiami skaityti.

Mokyklos 6b klasės mokiniai mielai įsitraukė į gamtai draugiško namo projektavimą „Minecraft“ žaidimo aplinkoje.

Birželio 27 d. Zapyškio krašto žmogus, fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas Antanas Sutkus šventė garbingą 85 metų jubiliejų. Užsukusieji aplankyti fotomenininko vardo galerijos, esančios lauke, prie bibliotekos pastato, įrengtos gamtos apsuptyje, primenančios geležinkelio peroną (kadaise Ežerėlio durpyną ir Zapyškį jungė „siaurukas“), mielai užsuka bibliotekon, kur ištisus metus veikia A. Sutkaus knygų paroda.

Visą mėnesį dalyvavome Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vykdomoje skaitymo skatinimo akcijoje „Aš – knygos ambasadorius“. Mažieji ir šiek tiek didesni skaitytojai mielai spalvino, dalijosi įspūdžiais.

Zapyškio bibliotekos vyr. bibliotekininkė S.Petruškevičienė