Batniavos darželio mažiausiųjų viešnagė bibliotekoje

Sausio 23 d. rytmetį biblioteka sulaukė neeilinių svečių: čia apsilankė patys mažiausi, 1,5–3 metukų, Batniavos darželio „Voveriukų“ grupės ugdytiniai su auklėtoja Asta. Šiek tiek pasivaikščioję ir apsipratę, mažieji voveriukai dalyvavo sensoriniuose garsinės knygelės „Koks triukšmingas ūkis“ skaitymuose. Mažyliai susipažino su gyvuliais, gyvenančiais ūkyje, pamėgdžiojo jų balsus.

Daugybė tyrimų rodo, kad ankstyvasis dvejų–trejų metų vaiko žodynas priklauso nuo to, kiek jam skaitoma. Kuo daugiau vaikui skaitome, tuo daugiau žodžių jis moka. Skaitymas balsu vaikams iki 3 metų, mokslininkų teigimu, yra viena pigiausių ir geriausiai atsiperkančių investicijų į jų ateitį. Geresnė sveikata, kalbiniai ir bendravimo įgūdžiai bei aukštesnis intelekto koeficientas suaugus – tai tik kelios naudos, kurias suteikia knygų skaitymas vaikams.

Susitikimą baigėme animacinio filmuko „Vištytės pyragas“ peržiūra. Tai buvo pirmieji, bet tikrai ne paskutiniai skaitymai su pačiais mažiausiais. Susitiksime dar ne kartą ir stebuklingą knygų pasaulį pažinsime kartu.

Batniavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė Danutė Mejarienė