Balandžio mėnesio veiklos Karmėlavos bibliotekoje

Karmėlavos gimnazijos antrokams (mokytoja J. Zernovienė) pristatytos knygos, dalyvaujančios Metų knygos rinkimuose 2023, Vaikų kategorijoje. Šį kartą garsiai skaitėme Inos Ogenskienės knygos „Koncertas turėklui“ ištrauką – apsakymą „Katinas“. Kad vaikai nors trumpam taptų kūrėjais, leidome fantazuoti ir pabaigą sugalvoti patiems, o paskui palyginome su autorės sukurta.

Karmėlavos biblioteka kvietė miestelio gyventojus susipažinti su ELVIS bibliotekos paslaugomis. ELVIS autobusiukas, pristatantis Lietuvos audiosensorinės bibliotekos projektą – nemokamą virtualią garsinių knygų biblioteką ELVIS – aplankė Kauno rajono neįgaliųjų draugijos Karmėlavos dienos centrą. ELVIS biblioteka svarbi ne tik neregiams, bet ir tiems, kurie patiria įvairių skaitymo sunkumų. Atvykusios darbuotojos J. Vileikienė ir I. Blaževičienė papasakojo, kaip tapti ELVIS naudotoju, kas yra garsinės knygos ir kaip jų klausytis, koks yra specialus grotuvėlis, skolinamas nemokamai, ir paragino naudotis jų teikiama nemokama paslauga. Džiaugiamės, kad ja pasinaudoti jau nusprendė viena bibliotekos lankytoja.

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka skelbė akciją „Gerumo paukšteliai bibliotekoje“, taip skleisdama Kauno rajono bendruomenėje taikos ir ramybės kupiną pavasarinę nuotaiką! Karmėlavos bibliotekoje „nutūpė“ visas pulkelis paukštelių, kuriuos gaminome bibliotekoje su vaikais. Nuoširdžiai prisidėjo ir Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos „Kūrybinių dirbtuvėlių“ nariai su vadove K. Januliene.

Dvidešimt ketvirtą kartą Lietuvoje buvo švenčiama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, šiųmetė tema – „Europos šeimoje“. Taip jau sutapo, kad minėjome ir Tarptautinę motinos Žemės dieną. Pasimokyti aplinkos tausojimo ir garsiai perskaityti autorės Debi Gliori knygą „Kaip išmokyti drakonus Žemę tausoti“ (Lietuvos bibliotekininkų draugijos Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skyriaus iniciatyva) į Karmėlavos biblioteką atskubėjo Karmėlavos lopšelio-darželio „Saulučių“ grupės vaikai su auklėtoja E. Zavodskiene. Nuostabų pasakojimą apie besaikį vartojimą vaikams padėjo suprasti Kauno rajono socialinių paslaugų centro darbuotoja I. Gadliauskienė ir psichologė L.. Noreikienė. Manome, kad darželinukai suvokė, kaip tinkamai elgtis, kad netaptų viską griaunančiais drakoniukais.

Balio Buračo gimnazijos septintokai su klasės auklėtoja I. R. Trofimoviene lankėsi bibliotekoje, kad galėtų artimiau vaikus supažindinti su socialinių tinklų nauda ir pavojais, taip pat priklausomybe nuo socialinių tinklų. Diskutavome ir žiūrėjome edukacinį filmą „Panų gauja“, kuriame keturiolikmetė tampa nuomonės formuotoja.

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu Karmėlavos bibliotekoje dalijome skaitytojams knygų skirtukus su gražiais palinkėjimais bei įžymių žmonių mintimis.

Šventinės savaitės metu bibliotekoje pristatytos dvi parodos: kolegės bibliotekininkės Gražinos Grybienės grafikos darbų paroda „Juoda-balta“ bei Kauno rajono trečiojo amžiaus universiteto dalyvių fotoportretų paroda „Stimpanko pasaka“, autorė – fotografė Kristina Meilutė.

Parengė Karmėlavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė D. Jankauskienė