Apie istoriją linksmai Ringaudų bibliotekoje

Ringaudų bibliotekoje susitikome su Ringaudų pradinės mokyklos mokiniais pakalbėti apie Lietuvos istoriją. Artėja Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Rimta tema apie svarbius įvykius, galingus didvyrius ir reikšmingą praeitį, tačiau kartais taip norisi kokių nors pikantiškų detalių, kažko skanaus... Vaikai, pasidaliję į komandas, atsukę Lietuvos istoriją maždaug pusantro šimto metų atgal, viktorinoje „Paskanaukime istorijos...“ gvildeno smagias detales, pamirštas smulkmenas, istorijos trupinius. Visa tai buvo labai įdomu prisiminti bei sužinoti. Juk kiekvienas menkniekis yra ypatingas. Kad ir pirmosios 1922 m. Lietuvoje vykusios vyrų krepšiasvydžių komandų rungtynės, neįtikėtina, pasibaigusios rezultatu 8:6. Smalsu, kokiame paplūdimyje deginosi Lietuvos Prezidentas Antanas Smetona? Sunku patikėti, kad 1892 m. balandį, per pačias šv. Velykas, Rietavo bažnyčioje sužibus pirmosioms elektros lemputėms, vieni vyrai puolė jų užpūsti, o kiti bandė prisidegti pypkes...

Oi, kiek netikėtų faktų vaikai sužinojo dalyvaudami viktorinoje, parengtoje pagal  Audronės Meškauskaitės ir Aurinos Venislovaitės knygą „Istorijos skanėstai. Pažintinė knyga vaikams ir jaunimui“. Juk kartais po sunkių pamokų norisi smagių detalių, kurios nutylimos rimtose istorijos knygose.

Parengė Ringaudų bibliotekos vyr. bibliotekininkė Vilija Mitkuvienė