Pradinis Naujienos

Filmai apie rajono viešąsias bibliotekas, jų lankytojus ir paslaugas

ExlibrisČia rasite filmus apie rajono viešąsias bibliotekas, ju paslaugas ir lankytojus.

Skaityti

Trečiojo amžiaus universitetas kviečia senjorus mokytis!

Trečiojo amžiaus universitete jau prasidėjo naujų klausytojų priėmimas, kuris tęsis visą rugsėjo mėnesį. Nauji mokslo metai prasidės 2018 m. spalio 1 d.

Bibliotekos lankytojų dėmesiui!

Nemokamas skaitytojo pažymėjimas!

Nuo šių metų liepos 2 d. iki spalio 31 d. socialiai remtinų šeimų nariams ir I bei II grupės neįgaliesiems Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir jos padalinių bibliotekose išduodami nemokami SKAITYTOJŲ PAŽYMĖJIMAI!

Laukiame Jūsų!

Europos paveldo dienų šventė Viešojoje bibliotekoje

Rugsėjo 21-23 dienomis visoje Lietuvoje jau 25 kartą minime Europos paveldo dienas. Idėja pradėti rengti paveldo dienas gimė Prancūzijoje dar 1984 metais, o jos iniciatorius buvo Prancūzijos kultūros ministras Jack Lang. Per keletą metų šis renginys išplito po daugelį vakarų Europos šalių ir pasidarė toks populiarus, jog nuo 1991 metų Europos Tarybai inicijavus ir parėmus Europos Sąjungai, visoje Europoje imta rengti Europos paveldo dienas. Prisidėdama prie šios iniciatyvos jau kelerius metus iš eilės Europos paveldo dienas organizuoja ir Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Šiais metais, švenčiant modernaus valstybingumo šimtmetį, neišvengiamai atsigręžiame ir į šimtmečio kultūros paveldą: tai svarbi jubiliejinės refleksijos dalis ir savosios tapatybės pažinimo entuziazmo pažadas.

Vasaros atgarsiai iš Liučiūnų ir poeto G. Karlausko viešnagė Lapių bibliotekoje

Lapių bibliotekoje poeto G. Karlausko viešnagė

Vasaros atgarsiai iš Liučiūnų bibliotekos

Ši vasara Liučiūnų bibliotekos lankytojams buvo itin įsimintina dėl dviejų priežasčių: dėl didelių karščių ir ilgai užsitęsusio bibliotekos remonto. Tad kiek kitoniškai nei įprastai šią vasarą vyko ir vasaros skaitymai bei kitos edukacijos, skirtos vaikams vasaros atostogų metu.

Skaityti

Domeikavos bibliotekoje - mokslo populiarinimo užsiėmimai ir enciklopedijų garsiniai skaitymai

Domeikavos bibliotekoje - mokslo populiarinimo užsiėmimai, enciklopedijų garsinis skaitymas

Rugsėjo 17 dieną Domeikavos bibliotekoje vyko mokslo populiarinimo užsiėmimas moksleiviams, kuriame dalyvavo Domeikavos gimnazijos ketvirtokai su pradinio ugdymo mokytoja, metodininke Jolanta Masioniene.

Skaityti

Viešojoje bibliotekoje kaniterapijos užsiėmimas asmenims su negalia

Bendradarbiaujant su Kauno apskrities viešąja biblioteka rugsėjo 18 d. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pirmą kartą organizuotas kaniterapijos užsiėmimas asmenims su negalia. Viešojoje bibliotekoje susirinkusiems Garliavos neįgaliųjų draugijos nariams kaniterapijos užsiėmimą vedė Kaniterapijos asociacijos narė, psichologė, kaniterapeutė Joana Grygutis ir kaniterapeutė Veslava Citovič - Rul su labradoro retrivere Kia.

Skaityti

„Bitučių“ grupės ikimokyklino ugdymo auklėtinių viešnagė Vilkijos bibliotekoje

Ikimokyklino ugdymo auklėtinių viešnagė Vilkijos bibliotekoje

Gražų antradienio rytmetį Vilkijos lopšelio - darželio „Daigelis“ ikimokyklinės „Bitučių“ grupės auklėtiniai su auklėtojomis Zita Zumariene ir Jurgita Simonaitiene aplankė Vilkijos miesto biblioteką. Apsilankymo tikslas - susipažinti su biblioteka ir didžiuoju stebuklu - knygomis.

Skaityti

Rokų, Šlienavos ir Piliuonos bibliotekose rugsėjį moksleiviai pasitinka dalyvaudami užsiėmimuose su dronais

Dronai Piliuonoje

Saulėtą rugsėjį Rokų bibliotekos lankytojai, Šlienavos pagrindinės mokyklos penktokai kartu su auklėtoja J. Vingiliene ir Piliuonos gimnazijos ketvirtokai dalyvavo jų miestelių bibliotekose ir mokyklose organizuotuose užsiėmimuose su bepilotėmis skraidyklėmis (dronais).

Skaityti

Viešojoje bibliotekoje aktorė Kristina Savickytė - Damanskienė kalbėjosi su vaikais apie poeziją

Vos prieš kelis dešimtmečius vaikai nuo pat mažens augo su poezija. Juk nemaža dalis jų vaikystės pasakų, tokių kaip J. Marcinkevičiaus „Grybų karas“, „Voro vestuvės“, Vytės Nemunėlio „Meškiukas Rudnosiukas“, E. Mieželaičio „Zuikis Puikis“, S. Nėries „Eglė žalčių karalienė“ ir kitos buvo eiliuotos. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga sudarytame „Reikšmingiausių lietuvių autorių knygų vaikams ir paaugliams kataloge“ pirmajame dešimtuke net 8 kūriniai eiliuoti. Tačiau mūsų dienomis poezija toli gražu nėra tokia populiari. Ar įmanoma šiuolaikinį vaiką išmokyti pamilti ar bent jau sudominti eiliuota kūryba?